Webinář k online Týdnu hokeje

Online Týden hokeje vyvrcholil v neděli 29. listopadu téměř dvouhodinovým webinářem, jehož náplní byla diskuze nad tématy, které rodiče mladých hokejistů zaznamenali v průběhu předchozích šesti dnů na kanálech Pojď hrát hokej. Do diskuze s moderátory Slavomírem Lenerem a Zdeňkem Novotným se zapojili experti z různých oblastí týkajících se rozvoje mladého hokejisty jako např. škola, správná strava, psychika a další. Pokud tedy máte doma mladého hokejistu, doporučujeme webinář zhlédnout.

Banner

Nedělního webináře se zúčastnili odborníci či garanti jednotlivých témat, která byla v průběhu týdne představena na webu a sociálních sítích projektu Pojď hrát hokej. Dotazů od vás všech přišlo opravdu hodně. Není tedy divu, že celý webinář trval téměř dvě hodiny.

Účastníci webináře

Jako první se ke slovu dostal Mgr. Václav Petráš, který hovořil například o tom, jak si i v současné době udržet pozitivní náladu. Po něm se ke slovu dostala MUDr. Marie Skalská, která navázala s tématem správného stravování. Pokud si chcete osvěžit, jak by mělo vypadat správný jídelníček sportujícího dítěte, doporučujeme seriál Stravování mladých sportovců, který jsme právě ve spolupráci s MUDr. Skalskou v rámci projektu Pojď hrát hokej připravili.

Dalším speciálním hostem byl Andrej Šustr. Reprezentační obránce hovořil o své studijní cestě, která ho nakonec dovedla nejenom k vysokoškolskému diplomu, ale i několika sezonám v NHL. „Doma jsem to měl vždy nastavené tak, že škola je na prvním místě. Musel jsem mít dobré známky a dobře se učit, až teprve poté byl na žebřícku hokej,“ prozrazuje plzeňský rodák. Celý příběh o jeho zámořském studiu si můžete pustit zde.

Na téma, jak by měl vypadat trénink v domácích podmínkách, hovořil Oldřich Kališ. Jeden z dotazů směřoval ke vhodnosti jednotlivých posilovacích cviků. „Rozhodně nejde říct, že by kliky, dřepy nebo sedy lehy byly za zenitem. Primárně jde ale o vhodnou techniku. Aby je děti prováděly správně,“ zdůrazňoval.

Jako předposlední se dostal ke slovu šéftrenér Českého hokeje Filip Pešán, který představil strukturu a systém, na kterém fungují jednotlivé mládežnické kategorie Českého hokeje. Na úplný závěr poté přišla řada na téma zdraví a jeho ochrana. MUDr. Miroslav Budoš předal několik užitečných rad a doporučení, jak si nejenom zdraví chránit, ale jak si ho udržet i při návratu ke každodenním činnostem při rozvolňování vládních opatření.