Výstroj pro nejmenší

phpCEVa9O

Již od roku 2010 rozdává Český hokej v rámci projektu Výstroj pro nejmenší klubům po celé České republice nezbytnou výstroj pro hokejovou mládež. Od svého vzniku obdržely kluby hokejovou výstroj za více než 103 milionů korun. V roce 2015 vyčlenil Český hokej na výbavu 22,5 milionu Kč, díky výdělku z pořadatesky úspěšného domácího mistrovství světa. I v dalších letech ale pokračoval v podpoře těch nejmenších. Pro rok 2018 byla podpora ještě navýšena z 8,4 na 8,8 milionu korun a v roce 2019 dokonce na 9,0 milionu Kč. Český hokej pokračoval v této podpoře klubů u během koronavirové krize a od roku 2020 rozeslá klubům výstroj pro nejmenší v hodnotě téměř 8 milionů korun. Podpora pro rok 2023 pak dosáhla na hranici 8 milionů.

Jak v roce 2016, tak i v roce 2017 si mohly kluby vybrat z pěti variant hráčské a brankářské výstroje nebo tréninkových pomůcek. Od roku 2019 pak kluby volně vybírají z doporučené škály vybavení pro trénink nejmenších. Jedná se jak o jednotlivé součásti hráčské a brankářské výstroje, tak o tréninkové pomůcky.

Navíc téměř v 90 % případů kluby výstroj zapůjčí nejmladším hokejistům, ať už krátkodobě, nebo v drtivé většině dlouhodobě, tudíž žádná vysoká prvotní investice do vybavení není vůbec třeba.

 

 

 

Citáty

php6ZfkAi
Jakub Voráček

útočník Philadelphie Flyers

„Když jsem byl malý, hrával jsem i tenis a fotbal. To je podle mého strašně důležité, aby, když je dítě ještě ve vývoji, dělalo co nejvíce sportů. Dnes mají děti bohužel jiné zájmy. Je to pak vidět na jejich obratnosti a talentu."

Základní info