Trénink mimo hokejové mantinely: Slalom

Třetí díl seriálu Trénink mimo hokejové mantinely je tu. Pokud už jste doma obstojně nacvičili dribling a přihrávku tahem forhendem, i náplň třetího domácího tréninku pod vedením Radka Hlavatého pro vás bude jistě hračka. Radek vám tentokrát ukáže, jak na hokejový slalom.

Trénink mimo hokejové mantinely

Vybrat si budete moct hned ze tří variant slalomu. V prvním případě dáme do řady pět kotoučů ve vzdálenosti 40 centimetrů. „Mezi kotouči pak provádíme krátký dribling a při chůzi máme tyto kotouče mezi nohama,“ vysvětluje Hlavatý. Důležité je mít uvolněné paže a dobře pracovat zápěstími.

Jakmile bude dítě schopné provádět slalom se vzpřímenou hlavou a míček sledovat jen periferně, může zkusit i těžší varianty. „Ty spočívají v tom, že v obou případech jdou nohy vedle řady kotoučů. Jednou z backhandové strany, podruhé z forehandové,“ popisuje varianty tréninku.

Stejně jako v předchozích dílech můžete zařadit do cvičení i soutěže. Jaké? Podívejte se ve videu.

další články

Citáty

phps86y94
Henrik Lundqvist

brankář New York Rangers a olympijský vítěz

„Být gólmanem je z 90 % o hlavě. Pokud se zaseknete ve svých vlastních myšlenkách, nebudete mít soustředění potřebné do zápasu a k úspěchu. Když jste ještě malí, nikdo vám tohle neřekne. Nejlepší způsob, jak získat správné rozpoložení, je začít se hokejem bavit. Zbytek přijde samo.“

TOPlist