Výchova talentované mládeže

phpvcgHzt

V září 2015 odstartoval Český hokej program nesoucí název Výchova talentované mládeže v krajích, který si dává dva stěžejní cíle – poskytnout jedenácti až patnáctiletým talentovaným hokejistům co nejkvalitnější přípravu a také vyplnit prostor mezi výchovou na klubové úrovni a mládežnickými reprezentacemi, které začínají až kategorií šestnáctiletých.

Od sezony 2019/20 se projekt VTM zaměřuje na rozvoj hráčských dovedností (skills) jako je bruslení, vedení kotouče, střelba a další.

Podmínkou výběru je výkonnost, vzorný přístup hokeji a prospěch. Pokud se totiž výjimečně kemp bude krýt se školní výukou a hráč nebude mít ve škole odpovídající prospěch, škola se může rozhodnout a mladého hokejistu neuvolnit.

VTM v sezoně 2020/2021

Kategorie U12 a U13
Skills trenéři Českého hokeje objíždí jednotlivé kluby, jejichž mládežničtí trenéři dostávají pokyny v rámci tréninku dovedností. V celé republice je tak aplikována jednotná metodika.

Kategorie U14 a U15
Nově se hraje systémem utkání v 7 termínech v průběhu v průběhu první poloviny sezony. Na vybraný zimní stadion pořádajícího kraje přijíždí tým U14 a U15 z hostujícího kraje. V rámci dané kategorie se odehraje vždy jedno utkání v rámci daného termínu. V druhé polovině sezony se pak skills trenéři zaměřují na vybraných 60 hráčů z celé republiky (příprava na reprezentaci U16 pro následující sezonu).

 

Citáty

php6ZfkAi
Jakub Voráček

útočník Philadelphie Flyers

„Když jsem byl malý, hrával jsem i tenis a fotbal. To je podle mého strašně důležité, aby, když je dítě ještě ve vývoji, dělalo co nejvíce sportů. Dnes mají děti bohužel jiné zájmy. Je to pak vidět na jejich obratnosti a talentu."

Podpora a rozvoj

TOPlist