Výchova talentované mládeže

phpKsKB8p

Takový projekt nemá v celoevropském měřítku obdoby. V září 2015 odstartoval Český svaz ledního hokeje zcela nový program nesoucí název Výchova talentované mládeže v krajích, který si dává dva stěžejní cíle – poskytnout jedenácti až patnáctiletým talentovaným hokejistům co nejkvalitnější přípravu a také vyplnit prostor mezi výchovou na klubové úrovni a mládežnickými reprezentacemi, které začínají až kategorií šestnáctiletých.

V každém kraji se takto bude minimálně jednou měsíčně scházet 23 nejtalentovanějších hokejistů, kteří vždy absolvují krátké soustředění pod vedením těch nejlepší mládežnických trenérů. Třikrát ročně se pak v rámci turnajů utkají se stejně starými soupeři z ostatních krajů České republiky.

Podmínkou účasti je výkonnost, vzorný přístup hokeji a prospěch. Pokud se totiž výjimečně kemp bude krýt se školní výukou a hráč nebude mít ve škole odpovídající prospěch, škola se může rozhodnout a mladého hokejistu neuvolnit.

V jedné sezoně by se do projektu mělo zapojit 1288 hokejistů, o které se bude na 448 jednodenních kempech a 8 turnajích starat 56 trenérů. Jelikož je celý projekt financován z výtěžku z mistrovství světa 2015, tak na účastníky přechází jen drobná spoluúčast. Další informace a videa týkající se projektu najdete i na webu ČSLH.


Citáty

php6ZfkAi
Jakub Voráček

útočník Philadelphie Flyers

„Když jsem byl malý, hrával jsem i tenis a fotbal. To je podle mého strašně důležité, aby, když je dítě ještě ve vývoji, dělalo co nejvíce sportů. Dnes mají děti bohužel jiné zájmy. Je to pak vidět na jejich obratnosti a talentu."

Podpora a rozvoj

TOPlist