Trenéři do malých klubů

phpN6MI3w

Snahou projektu Trenéři do malých klubů je především profesionalizace mládežnických trenérů, kterých v klubech po celé České republice působí v současnosti 54 a jsou placeni Českým svazem ledního hokeje. Celková dotace na tento projekt činila v roce 2015 více než 7 milionu korun.

Úkolem projektu je především vzdělávat mládežnické trenéry v rámci jednotné metodiky rozvoje. Od zlepšení edukace a tréninkových plánů si svaz slibuje i rozšíření hráčské základny, což se podle posledních čísel daří. Nicméně snahou je, aby svého trenéra placeného svazem měly k dispozici v nejbližší době všechny mládežnické celky.

Každý z trenérů má v klubu za úkol pět hlavních úkolů:

1.     Metodicky vést děti coby hlavní trenér sportovního střediska

2.     Dohlížet na náborovou činnost

3.     Organizovat bruslení pro mateřské školy

4.     Působit v pozici hlavního kouče u jednoho z žákovských týmů

5.     Věnovat se regionální výpomoci

Aby projekt probíhal úspěšně a trenéři správně implementovali nejnovější hokejové trendy i do tréninku těch nejmenších, dohlíží na jejich činnost celkem 21 regionálních trenérů.

Citáty

phps86y94
Henrik Lundqvist

brankář New York Rangers a olympijský vítěz

„Být gólmanem je z 90 % o hlavě. Pokud se zaseknete ve svých vlastních myšlenkách, nebudete mít soustředění potřebné do zápasu a k úspěchu. Když jste ještě malí, nikdo vám tohle neřekne. Nejlepší způsob, jak získat správné rozpoložení, je začít se hokejem bavit. Zbytek přijde samo.“

Podpora a rozvoj

TOPlist