Trenér žáků Českého hokeje

phpN6MI3w

Zdaleka ne všechny kluby disponují dostatečnými prostředky k tomu, aby odpovídajícím způsobem ohodnotily trenéry nejmladších kategorií. Právě s tím jim od roku 2014 pomáhá Český hokej prostřednictvím profesionálních trenérů, kteří jsou součástí projektu Trenéři žáků Českého hokeje (dříve Trenéři do malých klubů).

Podmínky musí splňovat jak jednotliví kandidáti, u nichž záleží na trenérském vzdělání i vhodných charakterových vlastnostech, tak příslušné kluby. Při výběru se klade důraz na správnou práci klubu s mládeží i fungující spolupráci s městem, krajem či školou.

Dlouhodobým úkolem projektu je vzdělávat mládežnické trenéry v rámci jednotné metodiky rozvoje. Profesionální trenér by měl poznatky, nabrané v rámci osvětové činnosti ČH, šířit mezi další trenéry v klubu. Od zlepšení výchovy a tréninkových plánů si ČH následně slibuje i rozšíření hráčské základny, což se podle dostupných čísel daří.

Na činnost žákovských trenérů dohlíží regionální trenéři, kteří pořádají vzdělávací semináře také přímo v klubech. Díky tomuto propojení se zrychlí přenos informací, který je pro správnou výchovu malých hokejistů zásadní. Trenérů žáků Českého hokeje je aktuálně 148.

Každý z trenérů má v klubu za úkol šest hlavních úkolů:

1.     Metodicky vést děti coby hlavní trenér sportovního střediska

2.     Dohlížet na náborovou činnost

3.     Organizovat bruslení pro mateřské školy a základní školy

4.     Působit v pozici hlavního kouče u jednoho z mládežnických týmů a jako asistent u dvou dalších mládežnických týmů (včetně přípravky)

5.     Spravovat informace o své činnosti v hokejové aplikaci Coach manager

6.     Organizovat všesportovní turnaje

7.     Organizovat semináře pro rodiče hráčů

Aby projekt probíhal úspěšně a trenéři správně implementovali nejnovější hokejové trendy i do tréninku těch nejmenších, dohlíží na jejich činnost celkem 16 regionálních trenérů.

Citáty

phps86y94
Henrik Lundqvist

brankář New York Rangers a olympijský vítěz

„Být gólmanem je z 90 % o hlavě. Pokud se zaseknete ve svých vlastních myšlenkách, nebudete mít soustředění potřebné do zápasu a k úspěchu. Když jste ještě malí, nikdo vám tohle neřekne. Nejlepší způsob, jak získat správné rozpoložení, je začít se hokejem bavit. Zbytek přijde samo.“

Podpora a rozvoj