Trenér žáků Českého hokeje

phpN6MI3w

Snahou projektu Trenér žáků Českého hokeje je především profesionalizace mládežnických trenérů, kteří jsou placeni Českým hokejem. Dotace na tento projekt, ve kterém působilo v loňském roce 65 trenérů, činila více než 12,5 milionu korun. V současnosti působí v klubech po celé České republice 75 trenérů a předběžný rozpočet na rok 2017 je více než 15 milionů korun.

Úkolem projektu je především vzdělávat mládežnické trenéry v rámci jednotné metodiky rozvoje. Od zlepšení edukace a tréninkových plánů si svaz slibuje i rozšíření hráčské základny, což se podle posledních čísel daří. Nicméně snahou je, aby svého trenéra placeného Českým hokejem měly k dispozici v nejbližší době všechny mládežnické celky.

Každý z trenérů má v klubu za úkol šest hlavních úkolů:

1.     Metodicky vést děti coby hlavní trenér sportovního střediska

2.     Dohlížet na náborovou činnost

3.     Organizovat bruslení pro mateřské školy

4.     Působit v pozici hlavního kouče u jednoho z žákovských týmů

5.     Spravovat informace o své činnosti v hokejové aplikaci Český hokej

6.     Věnovat se regionální výpomoci

Aby projekt probíhal úspěšně a trenéři správně implementovali nejnovější hokejové trendy i do tréninku těch nejmenších, dohlíží na jejich činnost celkem 22 regionálních trenérů.

Citáty

phps86y94
Henrik Lundqvist

brankář New York Rangers a olympijský vítěz

„Být gólmanem je z 90 % o hlavě. Pokud se zaseknete ve svých vlastních myšlenkách, nebudete mít soustředění potřebné do zápasu a k úspěchu. Když jste ještě malí, nikdo vám tohle neřekne. Nejlepší způsob, jak získat správné rozpoložení, je začít se hokejem bavit. Zbytek přijde samo.“

Podpora a rozvoj

TOPlist