Akademie ČSLH

php7MBR65

Projekt Akademií zahájil Český svaz ledního hokeje již v březnu 2011 a to v šesti klubech. Jejich počet se nicméně od té doby rozrostl na současných 14. Úkolem akademií je inovovat celý sportovně výchovný proces a především pak vychovávat špičkové mládežnické hráče, kteří budou schopni konkurovat svým vrstevníkům v celosvětovém měřítku.

Aby se klub mohl pyšnit statutem akademie, musí pro to splnit hned několik zásadních podmínek jako například vybavení zázemí pro hráče, zajištění výzbroje a výstroje a další. Klub má dále za úkol prostřednictvím klubových zástupců v otázce školství motivovat hráče ke zlepšení školního prospěchu, docházky a osobní disciplíny. Jedním z hlavních cílů je poté sjednocení nároků na tréninkový proces a herní systém v jednotlivých klubech.

V současnosti má statut Akademie ČSLH celkem 14 klubů – HC Dynamo Pardubice, HC Dukla Jihlava, HC Energie Karlovy Vary, HC Kometa Brno, HC Litvínov, HC Slavia Praha, HC Sparta Praha, HC Vítkovice Steel, Piráti Chomutov, PSG Zlín, Bílí Tygři Liberec, HC Oceláři Třinec a Mountfield HK. Pro nadcházející sezonu 2016/2017 získal statut akademie už i BK Mladá Boleslav.

Citáty

phpdUpOGd
Henrik Lundqvist

brankář New York Rangers a olympijský vítěz

„Pokud náhodou zaškobrtneš a spadneš na zpátky na zem, nezalekni se toho. Jen se ujisti, že se dokážeš znovu postavit."

Podpora a rozvoj

TOPlist