Akademie Českého hokeje

phpg24be2

 

Projekt Akademií zahájil Český hokej již v březnu 2011, a to v šesti klubech. Jejich počet se nicméně od té doby rozrostl na současných 17. Úkolem akademií je inovovat celý sportovně výchovný proces a především pak vychovávat špičkové mládežnické hráče, kteří budou schopni konkurovat svým vrstevníkům v celosvětovém měřítku.

Aby se klub mohl pyšnit statutem akademie, musí pro to splnit hned několik zásadních podmínek jako například vybavení zázemí pro hráče, zajištění výzbroje a výstroje a další. Klub má dále za úkol prostřednictvím klubových zástupců v otázce školství motivovat hráče ke zlepšení školního prospěchu, docházky a osobní disciplíny. Jedním z hlavních cílů je poté sjednocení nároků na tréninkový proces a herní systém v jednotlivých klubech.

V současnosti má statut Akademie ČH celkem 17 klubů – HC Dynamo Pardubice, HC Dukla Jihlava, HC Energie Karlovy Vary, HC Kometa Brno, HC Litvínov, HC Slavia Praha, HC Sparta Praha, HC VÍTKOVICE RIDERA, Piráti Chomutov, Aukro Berani Zlín, Bílí Tygři Liberec, HC Oceláři Třinec, Mountfield HK, HC České Budějovice, BK Mladá Boleslav, HC Plzeň 1929 a jako poslední byli přijati i Rytíři Kladno.

Foto: Jiří Princ

Citáty

phpdUpOGd
Henrik Lundqvist

brankář New York Rangers a olympijský vítěz

„Pokud náhodou zaškobrtneš a spadneš na zpátky na zem, nezalekni se toho. Jen se ujisti, že se dokážeš znovu postavit."

Podpora a rozvoj