#HokejDoma: Jak trénovat doma s dětmi

phpChKSDA

Každý rodič si pravděpodobně čas od času klade otázku, jak zabavit toho svého malého neposedu. V rámci projektu Pojď hrát hokej jsme pro vás připravili nový seriál #HokejDoma: Jak trénovat s dětmi, díky kterému si v deseti dílech můžete s dětmi zatrénovat přímo doma. Seriál obsahuje deset instruktážních videí se cviky, které mohou malé hokejistky a hokejisti primárně ve věku od čtyř do deseti let trénovat přímo doma nebo případně venku před domem, pokud k tomu máte vhodné podmínky. 

K tréninku v domácích podmínkách přitom nebudete potřebovat žádné složité pomůcky. Ve většině případů si vystačíte s hokejkou, tenisákem a případně i větším míčem nějakými těmi překážkami, které si lehce vytvoříte z věcí, které máte doma běžně po ruce. Jednotlivé díly se poté zaměřují především na zlepšení pohybové koordinace, postřehu a rychlosti reakcí, ale také zlepšení dovedností a techniky. Především jde ale o to, aby se děti hýbaly a netrávily veškerý volný čas u počítače, tabletu či mobilního telefonu.

Citáty

phphqstv0
Jiří Šlégr

Olympijský vítěz a držitel Stanley Cupu

„Až do osmé třídy by mělo být jedno, jestli dítě hraje v obraně nebo útoku. Měl by si vyzkoušet všechno. I útočník musí umět bránit, stejně jako obránce útočit.“

Vzdělávání

TOPlist