Týden hokeje ve Velkých Popovicích

Týden hokeje ve Velkých Popovicích

V rámci projektu Týden hokeje – Pojď hrát hokej proběhla rovněž náborová akce ve Velkých Popovicích. Akce se konala v sobotu 29. 1. 2022 odpoledne na místním zimním stadionu, který dostal nový kabát a po rekonstrukci působí daleko útulněji.

Banner

Několik dní před událostí jsme obešli spousty škol a školek a i jiných dětských zařízení, a snažili se na akci přilákat co nejvíce dětí. Událost byla avizována na našem webu, Facebooku, Instagramu a našich nástěnkách. Před samotnou akcí probíhaly v rámci propagace našeho sportu a rovněž i našeho oddílu přímo na školách hodiny tělesné výchovy vedené našimi trenéry, kdy jsme rovněž lákali děti k účasti na akci „Pojď hrát hokej“. V den D od 15:00 probíhala registrace zájemců o tuto akci. Byli řádně seznámeni s programem a dalším průběhem, dostali potřebné informace, prezenční materiály a drobné dárky. Odkazy a kvalitně vytvořená navigace je dle potřeby směrovala k určeným místům (šatny, prezentace, půjčovna výstroje a potřebného vybavení, ledová plocha, východ, toalety, registrace atd.). K dispozici byl na několika místech ochotný personál připraven s čímkoli poradit. Personál byl dobře rozpoznatelný dle projektového oblečení (čepice, mikiny, soupravy, loga).

Od 15:20 probíhala prezentace rodičům na velkoplošné obrazovce v místní restauraci. Bylo zajištěno dostatečné množství míst k sezení seřazených obdobně jako v kinosálech. Rodiče se seznámili nejen s projektem „Pojď hrát hokej“ jako takovým, ale i se zapojením oddílu Velkých Popovic do projektu a jeho vizí, koncepcí a organizací, a také o podpoře Českého hokeje, díky němuž takové celorepublikové akce mohou probíhat. Dostali dostatek informací, co dělat, pokud se rozhodnou dát své dítě na lední hokej. Kromě PowerPointové prezentace zhlédli video upoutávku. Rodiče dostali instrukce ohledně výstroje a výzbroje malého hokejisty, jak je jeho tělo chráněno, jak ho obléknout a že se rozhodně nemusí bát o jeho zdraví. A rovněž jim byla objasněna finanční stránka a náročnost, nebo spíše nenáročnost daného sportu. Na závěr dostali informace ohledně kontaktů na místní hokejový oddíl, kdy jsou vyhrazeny tréninkové časy pro nejmenší účastníky a jakým způsobem probíhají tréninkové jednotky.

Současně s prezentací pro rodiče probíhaly aktivity a různá zábavná cvičení pro jejich děti. Cvičení, či takový simulovaný trénink mimo led, probíhal v naší tělocvičně. Děti si vyzkoušely na různých stanovištích některé hokejové dovednosti jako vedení kotouče (tenisáku) mezi kužely, střelbu na branku, držení rovnováhy na balančních nestabilních plochách (BOSU) a obecná cvičení jako obratnostní dráhy, slalomy a překážkové a opičí dráhy. Vše bylo vedeno zábavnou formou, abychom děti neodradili, ale aby měly hezký zážitek a mohly trochu nahlédnout do hokejových dovedností. Cvičení se uskutečnila pod dohledem našich kvalifikovaných trenérů a vše proběhlo naprosto bez problémů. Žádné z dětí si ani nevšimlo, že vedle sebe nemá mámu či tátu.

V 15:40 se děti i rodiče přesunuli do šaten a následovala fáze oblékání se do výstroje a potřebného vybavení pro trénink na ledě.

V 16:00 začala tréninková jednotka na ledě pod vedením našich trenérů. Děti se v úvodu seznámily s ledovou plochou. Zábavnou formou her na broučky, na pejska atd. zjistily, že led není něco, čeho by se měly obávat. Zkusily si vstávání z ledu, aby věděly, co dělat, když upadnou. Potom byly rozděleny podle zvířátek – pejskové, kočičky, ptáčkové, rybičky na 4 skupinky a na jednotlivých stanovištích si mohly vyzkoušet hokejové dovednosti či zábavné hry. Zhruba po osmi minutách si jednotlivá stanoviště vyměnily. Kdo si netroufl na jednotlivá cvičení na stanovištích, nebo stál na bruslích úplně poprvé, měl možnost dělat své první hokejové krůčky ve vyhrazené zóně i s podporou svých rodičů. Začátečníkům jsme jejich pobyt na ledě neustále zpestřovali zábavnými atrakcemi, jakými jsou jízda na molitanové překážce, tahání na hokejce atd. Důležité bylo i těmto účastníkům vykouzlit úsměv na obličeji.

Na prvním stanovišti probíhala jízda mezi kužely, jednoduchý slalom. Na druhém stanovišti probíhala samotná střelba na branku a na cíl. V brance byla černá malá pneumatika, kterou se děti snažily prostřelit. Na třetím stanovišti děti projížděly překážkovou dráhu – podjíždění branek, přeskakování či spíše překračování překážek, vyjíždění oblouků atd. Na čtvrtém stanovišti probíhaly atraktivní hry, spíše takové blbnutí s trenéry a s našimi staršími hráči. Páté stanoviště bylo vytvořeno zcela na konec a určeno pro hru lední hokej na šířku hřiště jako v minihokeji, kde se děti staly diváky a sledovaly simulaci utkání našich žáčků. Ukázku hry 3 na 3 sledovaly s nadšením a zapojily se do povzbuzování svých vrstevníků. Fandily nadšeně.

Na závěr si děti a trenéři udělali společnou fotku. Celou akci nám mimochodem zajišťovala fotografka a snažila se zachytit kouzelné okamžiky co nejvěrněji. Zakřičeli jsme si a zaklepali hokejkami na rozloučenou. S úsměvem na rtu, radostí v očích a plny zážitků pak děti velmi nerady ledovou plochu pomalu opouštěly. Kdo měl vypůjčené vybavení, tak ho v pořádku vrátil. Celá akce byla ukončena zhruba v 17 hodin.

Závěrem bychom chtěli všem zúčastněným poděkovat za parádní odpoledne a těm, kteří se jakýmkoli způsobem podíleli na organizaci a hladkém průběhu celé akce, bychom rádi vyjádřili velké sympatie a veliké díky. Jsme rádi, že máme takový kolektiv ochotných lidí a jen se nám potvrdilo, že jsme obklopeni správnými a obětavými lidmi. Věříme, že akce přiláká do našeho týmu spoustu nových zájemců o lední hokej.

Kompletní fotogalerii z Týdne hokeje ve Velkých Popovicích najdete zde.

Citáty

phpva6Ja0
Henrik Lundqvist

brankář New York Rangers a olympijský vítěz

„Nenechte se odradit! Je jedno, kolik gólů dostanete. Ten pocit, kdy uděláte dobrý zákrok, za to stojí.“