Týden hokeje v Benešově

Týden hokeje v Benešově

Klub HC Lev Benešov znovu uspořádal ve spolupráci s Českým hokejem náborovou akci pro děti nazvanou Pojď hrát hokej. Na zimní stadion v Benešově jich dorazilo téměř 30, ale některé z nich doprovázely starší sourozence. Těch, které se skutečně zapojily do akce na ledě, bylo nakonec 19.

Banner

Jako vždy jsme je nejdříve přivítali v restauraci na benešovském zimním stadionu. Předvedli jsme jim hokejovou výstroj a vyptávali se, k čemu jednotlivé části výstroje slouží. Většina z nich během prezentace aktivně odpovídala a bylo vidět, že například hokejová výzbroj pro ně není novinkou.

Mnohé z nich si také listovaly starším číslem časopisu xHOCKEY, který dostali všichni přítomní jako dárek od klubu.

Děti i rodiče se dozvěděli, jak klub funguje a co malé hokejisty a hokejistky v nejbližších dnech, týdnech a dokonce i letech v klubu čeká. Znovu jsme hovořili o úspěších našich mladých hokejistů, které potvrzují, že s mládeží se u nás nepracuje špatně.

Rodiče byli hned na začátku seznámeni s tím, že HC Lev Benešov je hrdý sportovní klub, ne zájmový kroužek. Zároveň se však celou prezentací nesla hlavní myšlenka, že jde o klub, který klade důraz na kvalitní osobní vztahy a dobrou atmosféru nejen pro hráče, ale i pro jejich rodiče.

Po prezentaci si děti oblékly chrániče, nazuly brusle a pod dohledem licencovaných trenérů a také pomocníků z řad hráčů mladších žáků vyrazily na led. Na druhé polovině hřiště zároveň probíhal ukázkový trénink dětí, které se do náboru přihlásily už dříve.

Na závěr děti, trenéři i další pomocníci zapózovali na společné fotografii. Po celou dobu se kdokoliv z přítomných mohl na cokoliv zeptat, aby se o chodu klubu dozvěděl co nejvíce.

Věříme, že všechny děti vydrží u hokeje co nejdéle a že z nich počáteční nadšení do této hry nikdy nevyprchá.

Kompletní fotogalerii z Týdne hokeje v Benešově najdete zde.

Citáty

phpy1V8eL
Henrik Lundqvist

brankář New York Rangers a olympijský vítěz

„Nikdy neztrácejte pocit nadšení. Nikdy ho neberte jako samozřejmost.“