Týden hokeje v Litvínově

Týden hokeje v Litvínově

Dne 25. 9. 2019, v čase 16:30 – 18:30, proběhla na zimním stadionu v Litvínově náborová akce pořádaná HC Litvínov ve spolupráci s Českým hokejem. V Litvínově měla akce Pojď hrát hokej svoji premiéru a připojila se k tradičnímu Měsíci hokeje v Litvínově. Náborové akce se zúčastnilo 37 malých zájemců o lední hokej (20 již mělo zkušenosti s hokejem v Litvínově a 17 jich přišlo na Zimní stadion Ivana Hlinky poprvé).

Banner

Náborová akce postupovala dle zaslaných metodických pokynů s přihlédnutím k místním podmínkám a prověřeným zvyklostem – autogramiáda hráčů extraligového A družstva, jejich zapojení do tréninku na ledě, zapojení hráčů juniorky, kteří provedli rodiče s malými adepty po zimním stadionu a pomohli jim s prvním oblékáními do hokejové výstroje a pomohli i s prvními kroky na ledě.

Rodiče s dětmi čekala registrace a předání dárků od Českého hokeje – náramek a dres. Aby se děti během registrace nenudily, mohly si nechat podepsat kartičky hráčů A týmu Verva Litvínov nebo vymalovat omalovánky zaslané v rámci projektu Pojď hrát hokej. Cestou do kabiny je doprovodili hráči juniorky, aby nováčkové nebloudili v útrobách zimního stadionu. Nováčkové před vstupem do kabiny vyfasovali hokejové sety, helmy a brusle. S převlékáním v šatně jim pomohla další skupina juniorů. Prezentaci ledního hokeje a pravidel fungování HC Litvínov přítomným rodičům přednesl Ondřej Weissmann, úspěšný trenér nejen litvínovského hokeje.

Po převléknutí do hokejové výstroje se děti přesunuly k ledu. V jedné třetině ledové plochy probíhala ukázková tréninková jednotka hráčů 2. hokejové třídy (15 kluků ročníku 2012). Ve druhé třetině již zkoušeli malí kluci „kruhový trénink“, kde si vyzkoušeli různá stanoviště podle manuálu Pojď hrát hokej. Uprostřed ledové plochy pak zkoušeli své první kroky na ledě úplní nováčkové, a to pod dohledem trenérů mládežnických družstev a hráčů litvínovské juniorky, kteří jim v jejich nelehké práci pomáhali. Do ukázkové hodiny se úspěšně zapojili i hráči A týmu a v hledišti vše pozorně sledovali i slavní litvínovští odchovanci Robert Reichel a Jiří Šlégr. Po celou dobu klukům na ledě pomáhal při tréninku i maskot litvínovského hokeje, dětmi oblíbený Vervák.

Na konci tréninku byla provedena společná fotografie pro propagační a dokumentační potřeby. Někteří kluci zažili své první bonbonobraní (Vervák rozhodil klukům bonbony po ledě a v kabině na všechny budoucí hokejisty čekaly marmeládové koblihy).

Všichni rodiče odešli s veškerými informacemi k tréninkům hokejové základny a možnostem začít hrát lední hokej v našem klubu. S informacemi, že hokej v samém začátku patří mezi levnější sporty (díky zapůjčení výstroje a osvobození od příspěvků až do 3. třídy). Kluci pak odcházeli nadšení z prvního hokejového tréninku.

První společnou akci Pojď hrát hokej hodnotíme pozitivně. Jsme spokojeni, že jsme se do ní zapojili. Ze strany klubu zasáhlo do akce 9 trenérů na ledě, kterým pomáhalo 6 juniorů a 5 hráčů A týmu, a dále 5 členů HC, kteří měli na starost registraci, prezentaci, výdej výstroje a kontrolu průběhu akce – těm pomáhalo 6 juniorů a 2 hostesky. Dále se do akce zapojilo marketingové oddělení HC Verva, které z akce připravilo foto a video výstupy.

Kompletní fotogalerii z Týdne hokeje v Litvínově najdete zde.

Citáty

phpO6S6nX
Henrik Lundqvist

brankář New York Rangers a olympijský vítěz

„Až později, když vzpomínáte na to, jak jste hráli hokej jako malí, teprve doceníte, jakou oběť pro vás rodiče přinesli. “