Týden hokeje v Náchodě

Týden hokeje v Náchodě

V úterý 22. 1. 2019 proběhla na Zimním stadionu v Náchodě akce Týden hokeje v rámci projektu „Pojď hrát hokej“. Týden hokeje je série sportovních akcí pro děti ve věku 4 – 8 let a jejich rodiče.

Banner

Tato akce v Náchodě přivedla na zimní stadion více jak 40 dětí a asi 30 rodičů v doprovodu dětí. Děti měly unikátní příležitost seznámit se s ledním hokejem a vytvořit si svůj prvotní hokejový zážitek. Pro děti byl připraven zábavný program na ledě i mimo něj, rodiče měli možnost se detailně seznámit s tím, co obnáší mít doma malého hokejistu, a jaký je přínos ledního hokeje pro fyzický a osobnostní rozvoj dětí.

V rámci celého programu proběhlo zaregistrování 11 dětí do projektu Pojď hrát hokej a Hokejka. Dětem byly zapůjčeny hokejové přilby pro bezpečné bruslení na ledě a s pomocí trenérů a asistentů HC Náchod byly děti ustrojeny a uvedeny na ledovou plochu, kde absolvovali výuku bruslení, hry a soutěže. Tyto aktivity organizovalo na ledě 10 trenérů, kteří se po celou dobu věnovali více jak 40 dětem. 

Probíhala zde také ukázka tréninku minihokeje, kde mladí hráči HC Náchod ročníků 2011 až 2012 předvedli trénink pod vedením svých trenérů.  Pro všechny to byl vynikající zážitek a pro mladé náchodské naděje i velká motivace pro následující zápasy i tréninky.  

Celá akce byla doplněna prezentací práce s dětmi v ledním hokeji a ukázkou materiální podpory Českého hokeje. O dobrou atmosféru na zimáku se staralo 17 pořadatelů, členů HC Náchod i příjemná hudba při které dominovala píseň Pojď hrát hokej. Účastnící akce mohli zhlédnout náborové hokejové video.

Kromě zážitku z bruslení a ledního hokeje si každé dítě navíc s sebou domů odneslo hodnotný dárek. HC Náchod pořádal na Zimním stadionu v Náchodě tuto akci v rámci Týdne hokeje ve spolupráci s Českým hokejem.

Kompletní fotogalerii z Týdne hokeje v Náchodě najdete zde.

Citáty

phpL4QJvY
Wayne Gretzky

Nejlepší hráč historie NHL

„Mám 5 dětí, učil jsem je bruslit, ale nenutil do hokeje. Sport si vybrali stejně jako já sami. Dnes jsou dobří v golfu, hokeji, baseballu.“