Týden hokeje v Rychnově nad Kněžnou

Týden hokeje v Rychnově nad Kněžnou

Dne 23. 9. 2021 v 16:30 hodin proběhla na zimním stadionu v Rychnově nad Kněžnou další akce Týden hokeje pořádaná klubem HC Město Rychnov nad Kněžnou za podpory Českého hokeje. Sportovní akce se zúčastnilo 19 dětí se svými rodiči.

Banner

Vše začalo registrací, u které byly pro děti připraveny upomínkové předměty s hokejovou tématikou a pěkným dárkem ve formě hokejové lahve.

Po registraci proběhla prezentace, na které trenér mládeže Miloš Donát seznámil rodiče s důležitými informacemi o ledním hokeji, jako je četnost tréninků, správná hokejová výstroj, možnost vypůjčení výstroje od hokejového klubu a první sezóna v Rychnově nad Kněžnou bez členského poplatku.

Mezitím si děti v rámci tzv. suché přípravy vyzkoušely rozcvičku, slalom mezi kužely a prohlédly si zázemí hokejových prostor.

Následně pomohl realizační tým dětem s oblékáním a všichni se společně přesunuli na ledovou plochu. Dětem byly zapůjčeny reprezentační hokejové dresy, aby měly z pobytu na ledě ten správný pocit. Po prvním vkročení na led si děti nejprve volně zabruslily a vyřádily se s trenéry.

Po této části byly rozděleny do skupin, aby si za asistence trenérů vyzkoušely jednotlivá dovednostní stanoviště. Ta obsahovala minihokej, střelu na brankáře, stavění komínu a slalom mezi kužely. Ke konci sledovaly ukázku zápasu našich hokejistů ze starší přípravky. Na závěr se všichni účastníci akce Týden hokeje shromáždili na ledě, vyfotili se a tímto společně strávený čas zdárně ukončili.

Bylo to pohodové odpoledne plné sportu, dětské radosti a úsměvů. Děkujeme všem za účast a těšíme se na viděnou na hokejovém tréninku.

Kompletní fotogalerii z Týdne hokeje v Rychnově nad Kněžnou najdete zde.

Citáty

phpUhStPw
Wayne Gretzky

Nejlepší hráč historie NHL

„Je lepší v teplých měsících hrát baseball, tenis nebo lakros, třeba i za deště. Nebo plavání, neorganizovaný fotbal, jízda v terénu na kole. Házeli jsme míče o zeď, mixovali dohromady spousty dalších her. Všichni dobří hráči to tak dělali. Specializace na hokej začala až po 14 letech.“