Týden hokeje ve Vimperku

Týden hokeje ve Vimperku

V týdnu od 17. do 23. září 2018 probíhá v České republice na zimních stadionech celorepubliková náborová akce Pojď hrát hokej. Tato akce se pořádá každý rok ve dvou termínech (září/leden) a záštitu nad ní má Český hokej. Ve spolupráci s Českým hokejem byla tato náborová akce již počtvrté uspořádána i na vimperském zimním stadionu, a to ve středu 19. září od 15:30 hodin.

Banner

Celá akce začala přivítáním malých dětí, které poprvé zavítaly na zimní stadion ve Vimperku. Rodiče vyplnili přihlášky do projektu Pojď hrát hokej a děti obdržely dárky v podobě reprezentačního dresu s logem akce „Pojď hrát hokej“, odznáček, samolepky, omalovánky a pytlíček krekrů Pom-Bär. Spousta dětí využila možnost a na svůj první hokejový dres si okamžitě na záda napsala s pomocí svých rodičů jméno. Poté si dres hrdě oblékly.

Ještě před tím, než se šly děti převléci na program na ledě, byla v jedné kabině pro ně a hlavně pro jejich rodiče připravena krátká prezentace ledního hokeje, kde se od přítomných trenérů dozvěděli, co obnáší mít doma malého hokejistu, jaké jsou v současné době náklady na pořízení hokejové výstroje, která jim byla i představena, a jakou podporu mohou očekávat ze strany klubu HC Vimperk či hokejového svazu.

A pak se šlo konečně na věc. Na ledové ploše zimního stadionu ve Vimperku byly pro děti připraveny čtyři stanoviště v obou třetinách, kdy zde byla připravena opičí dráha, slalom okolo kuželů zakončený střelbou kotoučem na branku, soutěž ve sbírání barevných míčků a nakonec štafetové závody. Prostředek ledové plochy byl vyčleněn pro úplné začátečníky, pro které byly připraveny hrazdičky, aby jejich první krůčky na ledě byly daleko jednodušší. Vše probíhalo formou zábavy a legrace a z ledové plochy byl slyšet dětský smích, což byla odměna pro všechny, kteří se na této náborové akci podíleli. Na závěr pak přišlo společné focení a rozdávání sladkých odměn.

V rámci Týdne hokeje a náborové akce Pojď hrát hokej se na zimním stadionu ve Vimperku "prohánělo" po ledové ploše celkem 38 dětí, z toho 23 dětí přišlo úplně poprvé na zimní stadion zabruslit si a zaregistrovaly se do projektu Pojď hrát hokej.

Kompletní fotogalerii z Týdne hokeje ve Vimperku najdete zde.

Citáty

php6ZfkAi
Jakub Voráček

útočník Philadelphie Flyers

„Když jsem byl malý, hrával jsem i tenis a fotbal. To je podle mého strašně důležité, aby, když je dítě ještě ve vývoji, dělalo co nejvíce sportů. Dnes mají děti bohužel jiné zájmy. Je to pak vidět na jejich obratnosti a talentu."