Týden hokeje v Chotěboři

Týden hokeje v Chotěboři

Dne 29. 1. 2018 na zimním stadionu v Chotěboři proběhl třetí díl projektu, který je podporován ČSLH pod názvem Pojď hrát hokej. Akce byla určena pro děti ve věku 4-8 let. Cílem bylo přiblížit lední hokej dětem a rodičům. Akce se v Chotěboři zúčastnilo 15 dětí.

Ve 13:00 byla spuštěna registrace, kde rodiče děti přihlásili do projektu Pojď hrát hokej. Obdrželi zde drobné dárky a dres národního týmu. Poté se všichni přesunuli do klubovny HC, kde jim byla promítnuta prezentace. Prezentace seznámila děti a jejich rodiče s hokejovou a brankářskou výstrojí, bylo puštěno oficiální video k projektu Pojď hrát hokej a video s tréninkem náboru.

Po ukončení prezentace se všichni přesunuli zpátky k ledové ploše. Na ledě byly děti rozděleny do skupin. Skupiny se po osmi minutách střídaly na jednotlivých stanovištích. Zde si děti zkoušely střelbu, techniku a nácvik bruslení, překonávaly opičí dráhu, zahrály hry Na babu, na mrazíka. Poslední páté stanoviště bylo pro děti, které ještě bez pomoci nebruslí a využívaly hrazdiček. O hladký průběh akce se postaralo celkem 12 trenérů a 6 organizačních pracovníků.

Celá akce byla zakončena společným fotem všech trenérů a dětí. Akce se velmi vydařila, což bylo patrné z rozzářených dětských tváří.

Kompletní fotogalerii z Týdne hokeje v Chotěboři najdete zde.

Citáty

php1buHKv
Wayne Gretzky

Nejlepší hráč historie NHL

„Dobrý hráč je tam, kde je puk. Vynikající hráč je tam, kde puk bude. Tomu se naučí ve hře.“

TOPlist