Týden hokeje v Benátkách nad Jizerou

Týden hokeje v Benátkách nad Jizerou

Hokejový oddíl HC Benátky nad Jizerou organizoval ve spolupráci s Českým svazem ledního hokeje již potřetí náborovou akci Týden hokeje, a to 19. 9. 2017.

Banner

Nábor začínal v 15.00 a zúčastnili se ho nejen úplní nováčci (dorazilo jich 18), ale i děti, které začaly hrát již v minulosti. Na ledové ploše byli účastníci rozděleni do 5 skupin. V jedné časti hřiště byli úplní začátečníci, kteří bruslili hlavně s hrazdičkami, na druhém stanovišti hráli na honěnou ve skupinkách, na třetím absolvovali překážkovou dráhu, na čtvrtém si zahráli hokej a fotbal a na posledním si vyzkoušeli, jaké je to jet samostatný nájezd.

V jednom okamžiku se na ledě prohánělo kolem 50 dětí. Na úplný závěr mezi malé bruslaře byly vypuštěny nafouknuté balónky, které ale nápor malých zvědavců dlouho nevydržely. V úplném závěru se všichni společně vyfotografovali, i když někteří unavení již fotografování ani neabsolvovali.

Na akci se podílelo 18 trenérů a 12 pomocníků z řad dorostenců. Akce se podařila. Venku zrovna nebylo hokejové počasí, ale i přesto si na zimní stadion někteří cestu našli. Každý nový účastník si odnesl reprezentační dres a další drobnosti.

Rodiče se dozvěděli, kdy se trénuje, co budou do budoucna děti potřebovat, za jakých finančních podmínek se dá hokej v Benátkách hrát, jaké jsou kategorie a jaké soutěže se v Benátkách hrají.

Kompletní fotogalerii z Týdne hokeje v Benátkách nad Jizerou najdete zde.

Citáty

phpQjkG1c
Ondřej Pavelec

mistr světa 2010

„Každé soustředění, třeba i jednodenní, může každého gólmana posunout o nějaký ten kousíček dopředu.“