Týden hokeje v Novém Jičíně

Týden hokeje v Novém Jičíně

Tradičně ve středu proběhla další náborová akce Českého hokeje Pojď hrát hokej. Zúčastnil se jí rekordní počet 32 dětí.

Banner

Akce Pojď hrát hokej se v Novém Jičíně již tradičně uskutečnila ve středu 22. 1. 2020. Jde o nejvýznamnější akci Českého hokeje, kterou podporuje nábor mladých hokejistů v klubech, hlavně těch menších. Akce se vydařila, přišlo rekordních 32 nových dětí, které dostaly mimo jiné již nyní reprezentační dresy a různé upomínkové předměty. Děti si spolu s rodiči vychutnaly atmosféru hokejové šatny, trénink na ledě a mohly zhlédnout utkání mladých Ďáblíků, svých vrstevníků.

Ve tři hodiny nám začali chodit první „malí“ hokejisté a hokejistky s rodiči, kteří se už nedočkavě těšili na led. Před zahájením prezentace rodiče vyplnili zápis dítěte, poté dostali malé dárečky, náramky, letáčky do přípravky a hlavně dres, který si hned děti podepsaly a oblékly. Po zápisu se všechny děti a rodiče přesunuli do klubovny na hokejovou prezentaci, ve které jsme popisovali chod klubu. Došlo i na prezentaci přípravky a ukázku dětské výstroje, kterou u nás dítě obdrží zdarma.

Po celou dobu náboru probíhal na jedné třetině hřiště ukázkový trénink našich malých Ďáblíků.

Děti měly připravené různé aktivity, například slalomy, překážky či střílení na branku. Akce Pojď hrát hokej byla ukončena závěrečnou fotkou a rozloučením.

Akce s počtem 32 zúčastněných dětí měla veliký úspěch. Někteří rodiče hned po skončení akce zapsali své dítě do našeho klubu nebo do školiček bruslení, které tradičně klub pořádá každou sobotu.

Kompletní fotogalerii z Týdne hokeje v Novém Jičíně najdete zde.

Citáty

php6ZfkAi
Jakub Voráček

útočník Philadelphie Flyers

„Když jsem byl malý, hrával jsem i tenis a fotbal. To je podle mého strašně důležité, aby, když je dítě ještě ve vývoji, dělalo co nejvíce sportů. Dnes mají děti bohužel jiné zájmy. Je to pak vidět na jejich obratnosti a talentu."