Týden hokeje v Chebu

Týden hokeje v Chebu

V neděli se na zimním stadionu v Chebu konala s podporou Českého hokeje akce Týden hokeje. Náborovou aktivitu v rámci projektu Pojď hrát hokej navštívilo 18 nováčků, kteří si mohli vyzkoušet, jaké to je být hokejistou.

Banner

Pro děti i rodiče byla připravena prezentace s vysvětlením potřebných informací, které potřebují úplní začátečníci. Rodiče se dozvěděli: kdy se přijít podívat na tréninky začínajících hokejistů, kde si půjčit hokejovou výstroj a výzbroj, jakou formou se děti učí bruslit a hlavně, že první rok si mohou vyzkoušet zcela zdarma. Děti si vyzkoušely pod dohledem trenérů a asistentů hokejovou výstroj pro hráče i brankáře, nehlédly do hráčské kabiny a vyzkoušely si tréninkovou překážkovou dráhu.

Po této informační schůzce následovalo asi 50-ti minutové dovádění dětí na ledové ploše. O zábavu se staralo celkem 10 kvalifikovaných trenérů a 7 hokejistů z řad našich žáků, juniorů a hráčů A týmu. První krůčky zvládaly děti s pomocí hrazdičky, hrály společné hry na honěnou aj. Ukázkový trénink nejmenších hokejistů probíhal po celou dobu akce, která byla doprovázena mluveným slovem Lukáše Szolara. V závěru byla k vidění ukázka minihokeje hokejistů 2. tříd, kteří se již účastní soutěže. Závěrečná fotografie všech zúčastněných prozradila spokojenost všech dětí. Rodiče si mohli zvěčnit první krůčky svých ratolestí na ledě.

Celá akce trvala přibližně dvě hodiny. Sedmnáct organizačních pracovníků dohlíželo na hladký průběh akce, z toho 10 trenérů a asistentů bylo zapojeno do tréninku na ledě.

Po celou dobu konání akce si mohli účastníci půjčit brusle, helmy a další hokejovou výstroj. Všechny zúčastněné rádi přivítáme na zimním stadionu v Chebu každé úterý a čtvrtek vždy od 16:00 hodin nebo v neděli od 10:00 hodin na tréninku přípravky. Kontakt na hlavního trenéra přípravky Miroslava Marka – tel.: 602 491 850.

Kompletní fotogalerii z Týdne hokeje v Chebu najdete zde.

Citáty

php5LHG35
Jiří Šlégr

Olympijský vítěz a držitel Stanley Cupu

„Moderní obránce vyniká rychlou přihrávkou. Ta je dnes rozhodující. A když ji dá, tak to neznamená, že pro něj akce skončila – musí podpořit útok.“