Týden hokeje v PZ Kladno

Týden hokeje v PZ Kladno

Akce Českého hokeje v rámci Týdne hokeje již posedmé přilákala na 1. ledovou plochu kladenského ČEZ stadionu spoustu dětí.

Banner

Rodiče 66 dětí vyplnili přihlášky do projektu Pojď hrát hokej. Nejprve na ledovou plochu trenéři dovedli ty úplně nejmenší. Během hodiny bez hrazdiček zvládaly děti jednoduché hry na ledě. Nejmenší děti vedl trenér Dominik Hůla, který v oddíle vede 1., 2., 3. třídu a školičku bruslení. Kolem Dominika se utvořila skupina mladých nadějných trenérů a tým doplnil bývalý hokejista Martin Frolík.

Pro pokročilejší děti byl připraven zábavný trénink na stanovištích. Pravidelnému střídání stanovišť dohlížel Václav Klaus (kromě trénování týmu 6. třídy vykonává funkci trenéra ČSLH SpS) společně s dalšími trenéry PZ, včetně olympijského vítěze, čtyřnásobného zlatého medailisty z MS, trenéra našeho extraligového dorostu a sportovního experta ČT pořadu Buly Martina Procházky. Potěšující bylo, že právě do Pézetky přivezl z Berouna svého vnuka bývalý kladenský extraligový hráč Petr Matula. Mezi diváky bylo možné zahlédnout Milana Hniličku, který dohlížel na hokejové pokroky svého syna.

Na závěr se všichni pozdravili a slíbili si, že se budou potkávat při školičce bruslení a následně budou pokračovat v oddíle. Díky velké podpoře města Kladna stojí hokejová sezóna v 1. a ve 2. třídě rodiče 100 korun ročně a dítě obdrží k zapůjčení hokejový set a brusle.

Je jasné, že hokejový dres je velké lákadlo. Pokud by u hokeje zůstala 1/3 dnešních dětí, budeme spokojeni. Dnes vyhrál sport nad návštěvou obchodního centra nebo lenošením u počítačů, mobilů a televize!

Kompletní fotogalerii z Týdne hokeje v HC PZ Kladno najdete zde.

 

Citáty

phpX5GKoE
Martin Ručinský

Trojnásobný mistr světa

„Hráč musí hokej milovat, mít zápal a bavit se tím. Ať mladý hokejista dělá i jiné sporty, já jsem hrál aktivně vedle hokeje fotbal a tenis.“

TOPlist