Týden hokeje ve Vrchlabí

Týden hokeje ve Vrchlabí

V sobotu 22. 9. 2018 se na našem stadionu opět uskutečnila akce s názvem „Pojď hrát hokej“. Tuto akci zaštiťuje Český hokej. Již poněkolikáté probíhá po celé České republice pod oficiálním názvem Týden hokeje.

Banner

Děti mají díky těmto akcím možnost okusit, jaké je to být hokejistou, a rodiče naopak získat informace o tom, co vše tento sport obnáší. Dosud se uskutečnily 4 takovéto týdny, kterých se po celé republice zúčastnilo přes 16 000 dětí.

Ve Vrchlabí se sobotního dopoledne zúčastnilo celkem 29 dětí ve věku 4 až 8 let. Dvě z těchto dětí jsou již nyní rozhodnuty, že se přidají na příští trénink naší přípravky.

Začátek akce byl v 9 hodin. Děti se zaregistrovaly, obdržely dresy, speciálně připravené na tento den, a poté se již věnovaly programu, který simuloval klasický hokejový trénink. Začaly s tzv. suchou přípravou a poté se odebraly do šaten, aby se připravily na trénink na ledě. Děti obdržely buď kompletní hokejovou výstroj, nebo alespoň brusle s hokejkami.

Program na ledě zahrnoval 4 stanoviště, kde se dětem věnovali trenéři všech kategorií našeho hokejového klubu. Děti si vyzkoušely tyto disciplíny:
sbírání míčků
hra na babu a na Mrazíka
slalom a střelba na brankáře
střelba na cíl

Po celou dobu byli na ledě také naši mladí hokejisté, kteří již aktivně trénují.

Pro rodiče byla během rozcvičky dětí připravena přednáška Mgr. Tomáše Jirků o tomto projektu. Rodiče také měli možnost zeptat se na jakékoli dotazy ohledně hokeje.

Dopoledne děti zakončily společnou fotkou s trenéry.

Akce měla být pro děti hlavně zábavou a to se opět vydařilo! Sobotní dopoledne považujeme za úspěšné, děti, rodiče i trenéři si ho velice užili a jak jsme již uvedli, děti by rády dál pokračovaly v trénincích s naší přípravkou nebo alespoň ve školičce bruslení.

Kompletní fotogalerii z Týdne hokeje ve Vrchlabí najdete zde.

Citáty

phphqstv0
Jiří Šlégr

Olympijský vítěz a držitel Stanley Cupu

„Až do osmé třídy by mělo být jedno, jestli dítě hraje v obraně nebo útoku. Měl by si vyzkoušet všechno. I útočník musí umět bránit, stejně jako obránce útočit.“