Hokejoví bratři! Vždycky jsme chtěli být jako táta, říkají Ondřej a David

Já na bráchu, brácha na mě. To si ještě před nedávnem mohli říkat Ondřej a David Kašovi. Společně trénovali, zlepšovali se, navzájem se hecovali. A hlavně se hokejem bavili. Nyní hokejoví bratři dělají svému příjmení skvělou reklamu. Starší Ondra momentálně září v NHL​ a je druhým nejlepším střelcem Anaheimu, mladší David udivuje svým umem ve švédské lize v dresu Mora IK​. Společně se ale shodují: „Tohle jsme jako malí neplánovali. Pro nás byl hokej vždy hlavně zábava.“

Banner

Hokejoví bratři jsou téměř stejně staří. Ondřejovi bylo v listopadu 22, Davidovi bude zanedlouho 21. I díky minimálnímu věkovému rozdílu k sobě měli vždy velmi blízko. A není divu, že oba skončili u hokeje. „Začali jsme, když nám byly nějaké tři čtyři roky díky tátovi, který hrál hokej. Chtěli jsme to zkusit a hned od začátku nás to chytlo, tak jsme u toho zůstali,“ shodují se rodáci z Kadaně.

„Do hokeje jsme vlastně šli s tím, že chceme být jako táta.“

Ondřej Kaše, útočník Anaheimu Ducks

I přesto, že táta Robert Kaše je bývalým hokejistou, rozhodně své dva syny k hokeji netlačil. Cestu a lásku k tomuto sportu si vytvořili sami. „Ondra se na mě chodil dívat, jak hraju hokej a jeden den přišel s tím, že chce taky. Tak jsme mu koupili ty nejmenší brusličky a poslali ho na led. Odchodil v Kadani jednu sezonu a hrozně ho to chytlo,“ potvrzuje Robert Kaše.

34

Tolik bodů získali dohromady Ondřej a David v letošní sezoně. Ondřej má v NHL bilanci 12+8, David ve Švédsku 5+9.

A stejný případ byl i David. Ten se vzhlédl nejenom v tátovi, ale i ve starším bráchovi. „Do hokeje jsme vlastně šli s tím, že chceme být jako táta,“ smějí se bratři. Překonat otce se jim ostatně povedlo už před dvacátými narozeninami.

Soutěživost bratrům rozhodně nechyběla už od malička. S kamarády místo vysedávání doma u televize raději chodili ven. „Mastili jsme s klukama bandy hokej. Vždycky jsme se sešli po škole a hráli jsme až do večera do setmění,“ vzpomíná mladší David. Později si k hokeji přibrali i tenis. „Hrávali jsme pořád proti sobě, později jsme přibrali i taťku. Toho jsme ostatně doteď neporazili,“ dodává se smíchem Ondřej.

Citáty

php1buHKv
Wayne Gretzky

Nejlepší hráč historie NHL

„Dobrý hráč je tam, kde je puk. Vynikající hráč je tam, kde puk bude. Tomu se naučí ve hře.“