Týden hokeje v Uherském Ostrohu

Týden hokeje v Uherském Ostrohu

Ve středu 23. listopadu přivítal zimní stadion v Uherském Ostrohu 11. ročník Týdne hokeje. Pro hokejový klub HOKEJ Uherský Ostroh je s ním spojená náborová akce Pojď hrát hokej velmi důležitou pro získávání nových zájemců o bruslení a lední hokej. Cílem projektu Týden hokeje, který je pořádaný Českým hokejem a více než 150 kluby v celé České republice, je přiblížit populární kolektivní sport jak malým dětem, tak jejich rodičům.

Banner

HOKEJ Uherský Ostroh, pro který je výchova mládeže zásadní prioritou, si připravil na středeční odpoledne pro děti pestrý program. A tentokrát se jich na zimáku sešel překvapivý počet. Celkem se dnes zaregistrovalo 15 nových zájemců o lední hokej z Uherského Ostrohu a blízkého okolí.

Více než hodinový program začal nezbytnou registrací, kde děti obdržely dárky – hokejovou láhev, plakát národního týmu z mistrovství světa a drobné sladkosti. Byl jim zde také zapůjčen reprezentační hokejový dres, aby se cítily na ledě jako praví hokejisté. Rodiče vyplnili potřebné formuláře a dostali prezentaci v tištěné podobě, kde je vysvětleno, proč a jak začít hrát hokej a hlavně, že lední hokej na místní klubové úrovni není ekonomicky náročný a pro všechny by měl být hlavně smysluplnou zábavou.

Pro převlékání a přípravu na led byly nachystány dvě kabiny a mezitím se všichni mohli podívat na vzorový trénink hokejové přípravky, který probíhal na ledové ploše.

Na rolbou nažehlený led se šlo po nezbytném zkontrolování sportovní výbavy. Zde na děti čekalo deset klubových trenérů, v čele se šéftrenérem mládeže Zbyňkem Žabčíkem. K ruce bylo několik malých pomocníků z řad hokejové přípravky a žáků. Samotný program na ledě provázela na sedmi stanovištích spousta bruslařské zábavy, her a dovednostních cvičení s hokejkou a pukem. Na jednom stanovišti si dokonce mohli hokejoví benjamínci zahrát svůj první zápas v minihokeji, na jiném se úplní začátečníci herní formou učili prvním bruslařským krůčkům pod vedením šéftrenéra mládeže a dalších dvou zkušených trenérů.

Závěrečné společné fotografování bylo bezvadnou tečkou za povedenou akcí. Rozzářené oči dětí, pochvalné ohlasy a zájem rodičů nám potvrdily správnost konání takových rozvojových sportovních projektů.

Hokejový klub HOKEJ Uherský Ostroh děkuje všem zúčastněným a určitě se budeme všichni těšit na další setkání zejména na trénincích naší Brusličky – školky bruslení a hokejové minipřípravky, která probíhá pravidelně každou sobotu od 9:00.

Kompletní fotogalerii z Týdne hokeje v Uherském Ostrohu najdete zde.

Citáty

php8Y2Or2
Mats Sundin

Olympijský vítěz a trojnásobný mistr světa

„Nejdůležitější je mít radost. Hrát si nehledě na věk. Nebojte se snít. Nebuďte jednostranní. Žijte v přítomnosti. Elitářství až od 17 let.“