Týden hokeje ve Vrchlabí

Týden hokeje ve Vrchlabí

Sobotní dopoledne se na zimním stadionu ve Vrchlabí odehrála akce s názvem Týden hokeje.

Banner

Akce, kterou zaštiťuje Český svaz ledního hokeje, probíhá po celé České republice v rámci projektu Pojď hrát hokej. Ve Vrchlabí se jí zúčastnilo celkem 28 dětí ve věku 4 až 8 let.

Děti se sešly v 9.00, aby absolvovaly připravený program, který simuloval hokejový trénink. Program zahájila tzv. suchá příprava. Zatímco se děti spolu s trenéry rozcvičovaly, rodiče se zúčastnili přednášky, kterou si pro ně o tomto projektu připravil Mgr. Tomáš Jirků.

Po rozcvičce se děti odebraly do kabin, kde obdržely buď kompletní hokejovou výstroj nebo brusle s hokejkami, aby mohly pokračovat v tréninku na ledě. Trénink na ledě obsahoval 4 stanoviště, kde si děti vyzkoušely střelbu na cíl, slalom s pukem, obratnost na bruslích a také si zahrály hru „Na Mrazíka“. Na konci proběhlo společné focení dětí s trenéry.

Akci lze považovat za velice úspěšnou, protože děti by rády pokračovaly v trénincích s přípravkou nebo prozatím ve školičce bruslení. Co je ale nejdůležitější, dopoledne si všichni náramně užili!

Kompletní fotogalerii z Týdne hokeje ve Vrchlabí najdete zde.

Citáty

phpl0UY4f
Dominik Hašek

Brankář s vysokoškolským titulem

Pokud hráč nemá šanci hrát nejvyšší ligu, ale chce zůstat u dobrého hokeje a tu možnost dostane na univerzitě, tak je to skvělá věc a já tuhle myšlenku univerzitní ligy jedině podporuju.

TOPlist