Týden hokeje v Moravských Budějovicích

Týden hokeje v Moravských Budějovicích

Dne 24. 9. 2021 se na zimním stadionu v Moravských Budějovicích úplně poprvé uskutečnila akce Pojď hrát hokej, která má za úkol přivést děti k lednímu hokeji, seznámit se s ním, přilákat je k němu a začít ho hrát.

Banner

Akce samotná začala v 15:15 hodin prezentací, kdy se postupně dostavilo v doprovodu rodičů a rodinných příslušníků 17 nových zájemců z řad dětí ročníků 2013 až 2017. Po registraci a předání upomínkových předmětů začala po 15:30 webová prezentace, kde jsme spolu s trenérem žáků Petrem Kolečkářem představili celou koncepci projektu, fungování našeho klubu a celkové podmínky na našem malém zimním stadionu.

Po prezentaci byli rodiče spolu s dětmi pozváni do zázemí, kde jsme předvedli prostory šaten A týmu a ostatních kategorií mladších žáků, starších žáků a 3. a 4. třídy. Děti zhlédly i zázemí zimního stadionu, tribunu, rolbovnu i rolbu samotnou.

Po návratu do šaten a převlečení se na led děti absolvovaly zhruba hodinu na ledu, kde za pomocí našich trenérů i mladších žáků okusily bruslení s hokejkou i bez hokejky, a některé z nich vůbec první hokejové krůčky. Vše bylo prováděno formu hry, zábavy a motivace. Na ledě nám s prezentací pomohli i hráči A-týmu, za což jim náleží veliký dík.

Asi po 60 minutách byla celá akce na ledě ukončena. Dále pak byly vedeny pohovory s rodiči a následná domluva na účasti dítek na možných tréninkových jednotkách buď v bruslařské škole pod DDM Budík Moravské Budějovice, která zaštiťuje bruslení dětí útlého věku, nebo pro některé již zkouška tréninku v nejmladší kategorii ročníku 2013.

Na konci celé akce na ledě proběhlo skupinové foto.

Kompletní fotogalerii z Týdne hokeje v Moravských Budějovicích najdete zde.

Citáty

phpUMFfEM
Andrej Šustr

obránce Tampy Bay Lightning

„Musíte si uvědomit, že pokud se vám nechce, tak se na vaše místo čeká dalších x hráčů, kteří jsou ochotní tomu obětovat cokoliv. "