Týden hokeje ve Velkých Popovicích

Týden hokeje ve Velkých Popovicích

V rámci projektu Týden hokeje proběhla náborová akce Pojď hrát hokej rovněž ve Velkých Popovicích. Akce se konala v neděli 26. 9. 2021 odpoledne na místním zimním stadionu, který dostal nový kabát a po rekonstrukci působí daleko útulněji.

Banner

Několik dní před událostí jsme obešli spousty škol a školek, a i jiných dětských zařízení, a snažili se na akci přilákat co nejvíce dětí. Událost byla avizována na našem webu, Facebooku, Instagramu a našich nástěnkách. Den před samotnou akcí probíhal sportovní den pořádaný naším oddílem, kdy jsme rovněž lákali děti k účasti na akci Pojď hrát hokej.

V den D od 14:30 probíhala registrace zájemců o tuto akci, kteří byli řádně seznámeni s programem a dalším průběhem. Dostali potřebné informace, prezenční materiály a drobné dárky. Odkazy a kvalitně vytvořená navigace je dle potřeby směrovala k určeným místům (šatny, prezentace, půjčovna výstroje a potřebného vybavení, ledová plocha, východ, toalety, registrace atd.). Na několika místech byl k dispozici personál ochotný s čímkoli poradit. Personál byl dobře rozpoznatelný dle projektového oblečení (čepice, mikiny, soupravy, loga...).

Od 14:50 probíhala prezentace rodičům na velkoplošné obrazovce v místní restauraci. Bylo zajištěno dostatečné množství míst k sezení seřazených obdobně jako v kinosálech. Rodiče se seznámili nejen s projektem Pojď hrát hokej jako takovým, ale i se zapojením oddílu Velkých Popovic do projektu a jeho vizí, koncepcí a organizací, a také o podpoře Českého hokeje, díky němuž takové celorepublikové akce mohou probíhat. Dostali dostatek informací, co dělat, pokud se rozhodnou dát své dítě na lední hokej. Kromě powerpointové prezentace zhlédli videoupoutávku. Rodiče dostali instrukce ohledně výstroje a výzbroje malého hokejisty, jak je jeho tělo chráněno, jak ho obléknout a že se rozhodně nemusí bát o jeho zdraví. A rovněž jim byla objasněna finanční stránka a náročnost, nebo spíše nenáročnost daného sportu. Na závěr dostali informace ohledně kontaktů na místní hokejový oddíl, kdy jsou vyhrazeny tréninkové časy pro nejmenší účastníky a jakým způsobem probíhají tréninkové jednotky.

Současně s prezentací pro rodiče probíhaly aktivity a různá zábavná cvičení pro jejich děti. Cvičení či takový simulovaný trénink mimo led probíhal v naší tělocvičně. Děti si vyzkoušely na různých stanovištích některé hokejové dovednosti jako vedení kotouče (tenisáku) mezi kužely, střelbu na branku, držení rovnováhy na balančních nestabilních plochách (BOSU) a obecná cvičení jako obratnostní dráhy, slalomy, překážkové a opičí dráhy. Vše bylo vedeno zábavnou formou, abychom děti neodradili, ale aby měly hezký zážitek a mohly trochu nahlédnout do hokejových dovedností. Cvičení byla pod dohledem našich kvalifikovaných trenérů a vše proběhlo naprosto bez problémů. Žádné z dětí si ani nevšimlo, že vedle sebe nemá mámu, či tátu.

V 15:10 se děti i rodiče přesunuli do šaten a následovala fáze oblékání se do výstroje a potřebného vybavení pro trénink na ledě.

V 15:30 začala tréninková jednotka na ledě pod vedením našich trenérů. Děti se v úvodu seznámily s ledovou plochou. Zábavnou formou her na broučky, na pejska atd. zjistily, že led není něco, čeho by se měly obávat. Zkusily si vstávání z ledu, aby věděly, co dělat, když upadnou. Potom byly rozděleny podle zvířátek – pejskové, kočičky, ptáčkové, rybičky na 4 skupinky a na jednotlivých stanovištích si mohly vyzkoušet hokejové dovednosti či zábavné hry. Zhruba po osmi minutách si jednotlivá stanoviště vyměnily. Kdo si netroufl na jednotlivá cvičení na stanovištích nebo stál na bruslích úplně poprvé, měl možnost dělat své první hokejové krůčky ve vyhrazené zóně i s podporou svých rodičů. Začátečníkům jsme jejich pobyt na ledě neustále zpestřovali zábavnými atrakcemi, jakou je jízda na molitanové překážce, tahání na hokejce atd. Důležité bylo i těmto účastníkům vykouzlit úsměv na obličeji.

Na prvním stanovišti probíhala jízda mezi kužely a jednoduchý slalom zakončený střelou. Na druhém stanovišti probíhala samotná střelba na branku a na cíl. V brance byla černá malá pneumatika, kterou se děti snažily překonat. Na třetím stanovišti děti projížděly překážkovou dráhu – podjíždění branek, přeskakování či spíše překračování překážek, vyjíždění oblouků, slalom atd. Na čtvrtém stanovišti probíhaly atraktivní hry, spíše takové blbnutí s trenéry a s našimi staršími hráči. Páté stanoviště bylo vytvořeno zcela na závěr a určeno pro hru lední hokej na šířku hřiště jako v minihokeji, kde se děti staly diváky a sledovaly simulaci utkání našich žáků. Ukázku hry 3 na 3 sledovaly s nadšením a zapojily se do povzbuzování svých vrstevníků. Fandily nadšeně.

Na závěr si děti a trenéři udělali společnou fotku. Celou akci nám mimochodem zajišťovala fotografka a snažila se zachytit kouzelné okamžiky co nejvěrněji. Zakřičeli jsme si a zaklepali hokejkami na rozloučenou. S úsměvem na rtu, radostí v očích a plny zážitků pak děti velmi nerady ledovou plochu pomalu opouštěly. Kdo měl vypůjčené vybavení, ten ho v pořádku vrátil. Celá akce byla ukončena v 17 hodin.

"Závěrem bych chtěl všem zúčastněným poděkovat za parádní odpoledne a těm, kteří se jakýmkoli způsobem podíleli na organizaci a hladkém průběhu celé akce, bych rád vyjádřil velké sympatie a veliké díky. Jsem rád, že máme takový kolektiv ochotných lidí a jen se mi potvrdilo, že jsem obklopen správnými a obětavými lidmi. Na akci k nám do Velkých Popovic dorazilo celkem 32 dětí. Věřím, že akce přiláká do našeho týmu spoustu nových zájemců o lední hokej," zhodnotil za oddíl Zbyněk Kukačka.

Kompletní fotogalerii z Týdne hokeje ve Velkých Popovicích najdete zde.

Citáty

phpUhStPw
Wayne Gretzky

Nejlepší hráč historie NHL

„Je lepší v teplých měsících hrát baseball, tenis nebo lakros, třeba i za deště. Nebo plavání, neorganizovaný fotbal, jízda v terénu na kole. Házeli jsme míče o zeď, mixovali dohromady spousty dalších her. Všichni dobří hráči to tak dělali. Specializace na hokej začala až po 14 letech.“