Týden hokeje v Rychnově nad Kněžnou

Týden hokeje v Rychnově nad Kněžnou

Dne 27. 1. 2022 od 16:30 hodin proběhla na zimním stadionu v Rychnově nad Kněžnou další akce Týden hokeje pořádaná klubem HC MĚSTO RYCHNOV NAD KNĚŽNOU za podpory Českého hokeje. Sportovní akce se zúčastnilo 19 dětí se svými rodiči.

Banner

Při registraci děti obdržely informační letáčky od Českého hokeje, upomínkové předměty s hokejovou tématikou a pěkný dárek ve formě hokejové lahve.

Po registraci proběhla prezentace, na které trenér mládeže Tomáš Brožek seznámil rodiče s důležitými informacemi o ledním hokeji (četnost tréninků, správná hokejová výstroj, možnost vypůjčení výstroje od hokejového klubu a první sezóna v Rychnově nad Kněžnou bez členského poplatku). Prezentace proběhla netradičně na ochozu pro diváky tak, aby byl co největší prostor pro rodiče. Navíc dostali tištěnou verzi prezentace i s sebou domů.

Mezitím si děti vyzkoušely v rámci tzv. suché přípravy rozcvičku, slalom mezi kužely a prohlédly si zázemí hokejových prostor.

Následně pomohl realizační tým dětem s oblékáním a všichni se společně přesunuli na ledovou plochu. Dětem byly zapůjčeny reprezentační hokejové dresy, aby měly z pobytu na ledě ten správný pocit. Po prvním vkročení na led si děti nejprve volně zabruslily a vyřádily se s trenéry. Po této části byly rozděleny do skupin, aby si vyzkoušely za asistence trenérů jednotlivá dovednostní stanoviště. Ta obsahovala minihokej, střelu na brankáře, stavění komínu a slalom mezi kužely. Ke konci sledovaly ukázku zápasu našich nejmenších hokejistů.

Na závěr se všichni účastníci akce „Týden hokeje“ shromáždili na ledě, vyfotili se a tímto společně strávený čas zdárně ukončili.

Bylo to pohodové odpoledne plné sportu, dětské radosti a úsměvů. Velmi si vážíme toho, že rodiče s dětmi dorazili i přes nepříznivou „covidovou“ situaci, a že jsme vše společně zvládli. Děkujeme ještě jednou všem za účast a těšíme se na viděnou na hokejovém tréninku.

Kompletní fotogalerii z Týdne hokeje v Rychnově nad Kněžnou najdete zde.

Citáty

phpJ1yNvf
Tomáš Hertl

útočník San Jose Sharks

„Jako malý jsem se často sám oblékal doma a chtěl jsem, abychom už jeli. Strašně jsem se těšil. Když jsme pak jeli z tréninku, tak jsem se ptal, kdy už bude další."