Lednový Týden hokeje přivedl na zimní stadiony 4500 dětí

Rekordních 154 klubů, nejvíce v historii projektu, uspořádalo mezi 20. až 26. lednem 2020 informační a náborovou akci „Týden hokeje“. Na zimní stadióny přivedla 4 500 dětí především ve věku 4–8 let, přičemž nejvíce malých zájemců o lední hokej přivítali PSG Berani Zlín (100), PZ Kladno (66), HC Rokycany (65), Rytíři Kladno a HC Kroměříž (64) nebo HC Škoda Plzeň (61).

Pro účastníky byly připraveny hry na ledě a ukázky mládežnických tréninků, rodiče obdrželi informace k výchově mládeže v příslušném klubu a trenéři zodpověděli jejich dotazy. Zájemci se mohli zaregistrovat do projektu „Pojď hrát hokej“, děti si domů odnesly hokejový dres s drobnými dárky, zdravé občerstvení zajišťovala pro začínající hokejisty společnost Kaufland, partner Českého hokeje.

Na řadě míst podpořila úspěch akce účast známých hokejových osobností – na Kladně přivítali účastníky Jaromír Jágr s vládním zmocněncem pro sport Milanem Hniličkou, v Milevsku Martin Hanzal, ve Frýdlantě Michal Broš, v Třemošné Jiří Hanzlík a v České Třebové Jaroslav Kudrna…

Informační a náborová akce „Týden hokeje“, která probíhá od roku 2016, se v lednu 2020 uskutečnila již po osmé. Počet klubů, které se jí účastní, vzrostl v tomto původních z původních 25 na 154 a celkový počet dětí, které přivedla na zimní stadióny, již překročil 33 000. Řada z nich se následně v klubech zaregistrovala a získala poukaz v hodnotě 1500 Kč na nákup prvního hokejového vybavení. V rámci projektu „Hokejová výstroj nejmenším“, probíhajícího od roku 2010, již Český hokej rozeslal klubům zdarma dětskou hokejovou výstroj v hodnotě přes 90 miliónů Kč.

Citáty

phpN55Dga
Martin Ručinský

olympijský vítěz z Nagana

„Dnes je nejdůležitější bruslení, protože hokej se neuvěřitelně zrychlil. Na dovednostních disciplínách jako je střelba nebo technika hole se dá pracovat."

TOPlist