Týden hokeje ve Vlašimi

Týden hokeje ve Vlašimi

HC Rytíři Vlašim pořádali ve spolupráci s ČSLH nábor malých hokejistů ve věku 4-8 let. Ten se uskutečnil v pondělí 22. ledna 2018 na zimním stadionu ve Vlašimi a byl součástí akce ČSLH Týden hokeje. Jednalo se již o třetí nábor organizovaný svazem v rámci projektu Pojď hrát hokej, který se ve Vlašimi konal. Na vlašimský zimní stadion dorazilo vyzkoušet si hokej asi 15 nových dětí.

Banner

Po přivítání, předání dárků a reprezentačních dresů proběhlo zaregistrování a následně děti odešly do kabin, aby se převlékly. Poté už je čekala ledová plocha, kde si děti převzali trenéři mládeže Rytířů. Ti malým hokejistům ukázali, jak tréninky probíhají, děti si vyzkoušely základy bruslení, hry se zapojením všech dětí, střelbu na branku apod.

Během celého tréninku byli na ledě i přítomni i mladí hráči, kteří už minimálně rok trénují. Rodiče i děti se tak mohli podívat, jaké pokroky hokejisté za rok tréninku udělají a co vše na bruslích zvládnou.

Když tréninková jednotka skončila, všichni se odebrali opět do šaten, kam přišel šéftrenér vlašimské mládeže Karel Křížek a řekl rodičům několik informací. A rodiče se mohli na cokoliv zeptat.

Akce byla vydařená a přišlo na ni celkově zhruba 80 rodičů a dětí. V klubu věří, že si všichni připravený program velmi užili a těší se na setkání s nimi na dalších trénincích.

Kompletní fotogalerii z Týdne hokeje ve Vlašimi najdete zde.

Citáty

phpL4QJvY
Wayne Gretzky

Nejlepší hráč historie NHL

„Mám 5 dětí, učil jsem je bruslit, ale nenutil do hokeje. Sport si vybrali stejně jako já sami. Dnes jsou dobří v golfu, hokeji, baseballu.“