Týden hokeje v Moravské Třebové

Týden hokeje v Moravské Třebové

Dne 25. 1. 2022 se konala v Moravské Třebové v REHAU ARÉNĚ celorepubliková akce Týden hokeje, která je organizována Českým hokejem jako součást projektu Pojď hrát hokej. Akce je určena dětem od 4 do 8 let a jejich seznámení s hokejovým prostředím.

Banner

Projektu se zúčastnily tři desítky nově příchozích dětí a 17 hráčů z předešlého náboru. Ti měli trénink na půlce hřiště, kde předváděli různé hry – honičky, souboje, slalomy, sbírání puků, tenisáku a kuželíku, rychlostní štafety.

Nově příchozí se nejdříve zaregistrovali. Po vyplnění přihlášky obdrželi láhev na pití CCM, klíčenku Kaufland, leták Kaufland a drobný dárek – odznak a náramek. Potom se odebrali do šatny, kde je rodiče obuli do půjčených bruslí. K tomu dostali helmu. Následovalo shromáždění na chodbě, kde si nejdříve vyzkoušeli vstávání, chůzi a běh na bruslích.

Pak přišlo to hlavní… LED. Všichni se přesunuli na ledovou plochu, kde nejdříve zkoušeli „chůzi“ po čtyřech, plazení a vstávání – tentokrát však na ledě. Mnozí se přesvědčili, že to není tak snadné jako na chodbě. Pak sbírali kuželíky a zkoušeli si vyhodit a kopnout do míče nebo strkat velký míč. Na závěr jsme se všichni vyfotili.

Celkem se zaregistrovalo 9 dětí, které by měly pokračovat ve výuce hokejových dovedností. Všem zúčastněným děkujeme a těšíme se na další společná setkání!

Kompletní fotogalerii z Týdne hokeje v Moravské Třebové najdete zde.

Citáty

phpUMFfEM
Andrej Šustr

obránce Tampy Bay Lightning

„Musíte si uvědomit, že pokud se vám nechce, tak se na vaše místo čeká dalších x hráčů, kteří jsou ochotní tomu obětovat cokoliv. "