Týden hokeje v Chebu

Týden hokeje v Chebu

Toto pondělí se na zimním stadionu v Chebu konala s podporou Českého hokeje akce „Týden hokeje“. Tuto náborovou aktivitu v rámci projektu „Pojď hrát hokej“ navštívilo 18 nováčků, kteří si mohli vyzkoušet, jaké to je hrát hokej.

Banner

Pro děti i rodiče byla připravena prezentace s vysvětlením potřebných informací, které potřebují úplní začátečníci. Rodiče se dozvěděli: kdy se přijít podívat na tréninky začínajících hokejistů, kde si půjčit hokejovou výstroj a výzbroj, jakou formou se děti učí bruslit atd. Děti si vyzkoušely pod dohledem trenérů a asistentů hokejovou výstroj pro hráče i brankáře a nahlédly do hráčské kabiny.

Po této informační schůzce následovalo asi 50-ti minutové dovádění dětí na ledové ploše. O zábavu se staralo celkem 8 kvalifikovaných trenérů. První krůčky zvládaly děti s pomocí hrazdičky, hrály společné hry na honěnou atd. V závěru byla k vidění ukázka minihokeje hokejistů, kteří se již účastní soutěží. Závěrečná fotografie všech zúčastněných prozradila spokojenost všech dětí a rodiče si mohli zvěčnit první krůčky svých ratolestí na ledě. Celé akce se zúčastnil bývalý reprezentant Jiří Kučera, který dováděl s dětmi přímo na ledě.

Po ukázce minihokeje byla akce oficiálně ukončena. Celá akce trvala přibližně dvě hodiny. Dvanáct organizačních pracovníků dohlíželo na hladký průběh akce, z toho osm trenérů ukázalo trénink na ledě.

Po celou dobu konání akce si mohli účastníci půjčit brusle a helmy. Všechny zúčastněné rádi přivítáme na zimním stadionu každé pondělí, středu a pátek vždy od 16:00 hodin na tréninku přípravky.

Kompletní fotogalerii z Týdne hokeje v Chebu najdete zde.

Citáty

phps86y94
Henrik Lundqvist

brankář New York Rangers a olympijský vítěz

„Být gólmanem je z 90 % o hlavě. Pokud se zaseknete ve svých vlastních myšlenkách, nebudete mít soustředění potřebné do zápasu a k úspěchu. Když jste ještě malí, nikdo vám tohle neřekne. Nejlepší způsob, jak získat správné rozpoložení, je začít se hokejem bavit. Zbytek přijde samo.“