Týden hokeje v Kroměříži

Týden hokeje v Kroměříži

Týden hokeje pořádá spolu s konkrétními kluby Český svaz ledního hokeje (ČSLH) už počtvrté. ČSLH upřímně záleží na tom, čemu se kluby věnují už dlouho a systematicky. Vynikající prací s mládeží se může v globále i v jednotlivcích pochlubit i Hokejový klub Kroměříž!

Banner

Jako datum svého „příspěvku" k republikovému Týdnu hokeje zvolila hokejová Kroměříž sobotu 27. ledna. Účastnila se úspěšného svazového projektu (ve třinácti měsících) již potřetí. Uspořádala dětem, potažmo rodičům, sobotní ráno dle svých možností, ale s hokejovým srdcem a spoustou cenných rad a zkušeností na dlani! "Moderátorem" a celou akci scelující figurou byl šéftrenér mládeže HK Kroměříž Jiří Osina.

A právě s mládeží dosáhl kroměřížský klub v době nedávné a současné takových příček na stupnici úspěchu, jaké mohou leckteří – ať větší, silnější a movitější – závidět! Tradiční medailové zisky v Lize mladšího dorostu a 4 reprezentanty České republiky z řad našich odchovanců. Třeba i stopu v kanadsko-americké NHL!

Pro všechny předškoláky a mladší školáky byl připraven nějaký hokejový dárek a suvenýr. Pro ty, které jejich rodiče upsali školičce bruslení a hokejovému klubu, byl připraven dar v podobě hokejového dresu.

Dění na ledě ve znamení her

Samotné dění na ledě nabídlo šest stanovišť a ukázky tréninku pod vedením trenéra 3. třídy Martina Stejskala. Děti s hokejkou a caparti na bruslích se mezi stanovišti točili a střídali. Na prvním jim starší hráči klubu ukazovali kličkování mezi bariérami, nájezdy, obehrávky a střelbu. Byla to dokonalá propagace hokeje jako krásné a ušlechtilé hry!

Dále (po odborných ukázkách) už ti maličcí hustili do brány svou střelbu. Na opačném dílu kluziště kluci a holky přeskakovali na bruslích provaz a následně organizovaně (držíce se za ruce) hromadně bruslili. Hned vedle naši malí šampioni uháněli k pneumatikám a prohazovali je balónky.

Nejvíce nápadů si našlo děti ve středním pásmu. Drobotina trénovala práci s hokejkou, aby na konci své sekvence cítila pokroky. Také se začínající hokejisté vyhýbali na bruslích gumovým nástrahám, opodál zvedali kotouče (a přenášeli je jinam), podjížděli pod připraveným břevnem, nasazovali plastové talířky na vytrčené tyče, proplétali se sraženými brankami a se stále větší šikovností se vyhýbali rozloženým švihadlům.

Svazová akce splnila právě v Kroměříži svůj účel. HK Kroměříž byl pozorným a kvalifikovaným hostitelem dětí, na kterých mu záleželo vždycky.

Kompletní fotogalerii z Týdne hokeje v Kroměříži najdete zde.

Citáty

phpj1OsJZ
Michal Broš

mistr světa a čtyřnásobný český šampion

„Měl jsem období, kdy jsem do kabiny nechodil ani tak kvůli hokeji jako kvůli kamarádům.“