Týden hokeje v Ústí nad Labem

Týden hokeje v Ústí nad Labem

V pondělí 22. 1. se na ústeckém zimním stadionu konala podruhé akce Týden hokeje, která se koná po celé České republice. Tuto akci zaštiťuje Český svaz ledního hokeje v rámci projektu Pojď hrát hokej. V Ústí nad Labem se nakonec na ledě sešlo celkem 40 malých účastníků, což je velmi pěkné číslo.

Banner

Po úvodním seznámení a vyplnění registračního formuláře Pojď hrát hokej, čekal děti a rodiče rozdílný program. Rodiče měli na programu prezentaci s trenéry týkající se ledního hokej, kde se dozvěděli veškeré potřebné informace pro začínající hokejisty a mohli se případně na cokoliv zeptat. Děti se odebraly s trenéry na „rozcvičku“, kde si vyzkoušely střelbu na branku, soutěže, závody a další hry.

Po absolvování tohoto programu se děti s pomocí rodičů připravily na hlavní část programu na ledě. Děti byly rozdělené podle dovedností, jelikož někteří byly na bruslích úplně poprvé a začínali ještě s hrazdičkou kvůli stabilitě. Naopak některé děti už zvládaly bruslit samy velmi dobře. Na ledě si postupně vyzkoušely základy bruslení, projíždění slalomu nebo střelbu na branku a brankáře.

Vše probíhalo zábavnou formou a děti byly vtaženy do děje tréninku. V jedné třetině hřiště se také konal ukázkový trénink minihokeje. Zde byly k vidění hokejové dovednosti hráčů z 2. a 3. třídy, kteří se už hokeji věnují delší dobu. Na konci tréninku se všichni sjeli na prostředku a srovnali se i s trenéry na společnou fotku.

Podle hodnocení šéftrenéra základny Lukáše Zahradníka se akce povedla: „Myslím si, že se nám akce vydařila. Jsme rádi, že dorazilo tolik dětí, skoro o polovinu více než minulý rok. Na dětech bylo vidět, že je to na ledě baví, a to je asi to nejdůležitější. Věřím, že plno z nich přijde na tréninky hokejové základny a budou s hokejem pokračovat“.

Kompletní fotogalerii z Týdne hokeje v Ústí nad Labem najdete zde.

Citáty

phpj1OsJZ
Michal Broš

mistr světa a čtyřnásobný český šampion

„Měl jsem období, kdy jsem do kabiny nechodil ani tak kvůli hokeji jako kvůli kamarádům.“