Týden hokeje startuje 17. září

Týden hokeje startuje 17. září

Historicky páté vydání Týdne hokeje je tady. Zimní stadiony po celém Česku budou po celý týden patřit především dětem, ale také jejich rodičům. Děti si během této náborové akce vyzkouší, jaké to je být na jeden den hokejistou, rodiče naopak získají potřebné informace o ledním hokeji a fungování v jejich oddílu.

Banner

Do posledního lednového Týdne hokeje se zapojilo celkem 141 klubů po celé České republice. V září akci pořádá ještě o 7 klubů víc, ve kterých si budou moct zájemci z řad dětí primárně ve věku od čtyř do osmi let (po konzultaci se zástupcem klubu budou samozřejmě vítáni i ostatní) zábavnou formou vyzkoušet, jaké je to být hokejistou nebo hokejistkou. Na mnohých místech navíc děti přivítá některý z jejich idolů.

Konkrétní termíny najdete v sekci Týden hokeje.

Tato náborová akce se koná již od sezony 2016/2017 a během čtyř předchozích akcí si na zimní stadiony našlo cestu téměř 16 000 dětí v doprovodu svých rodičů či příbuzných. Pro ty je rovněž připraven doprovodný program, jehož úkolem je představit výhody hraní ledního hokeje, jeho přínosy pro fyzický i osobnostní rozvoj dětí a rovněž praktické informace o fungování jednotlivých klubů, časy tréninků, možnosti zapůjčení výstroje atd.

Podívejte se, jak vypadal lednový Týden hokeje

Kromě toho, že si dítě z Týdne hokeje odnese spoustu zážitků, obdrží rovněž i řadu dárků, mezi kterými je nejoblíbenější dres české hokejové reprezentace. Každé dítě, které se do projektu Pojď hrát hokej přihlásí a následně se v Českém hokeji zaregistruje, získá navíc poukaz na hokejovou výstroj v hodnotě 1 500 Kč.

Nicméně v mnohých případech není nákup celé nové výstroje nutná. Díky projektu Českého hokeje s názvem Výstroj pro nejmenší si mohou začínající hokejisté v klubech vybavení zapůjčit zcela zdarma nebo za minimální poplatek. Od roku 2010 jsou totiž do mládežnických klubů posílány výstroje, jejichž celková hodnota přesáhla již 70 milionů Kč.

Velká jízda začíná prvním krokem

Všechny příchozí děti i s doprovodem tak budou vřele vítány na jednom ze stadionů, kde se již pátý Týden hokeje uskuteční. Zářijový termín navíc odstartuje i novou kampaň „Velká jízda začíná prvním krokem“. Neseďte tedy doma a pojďte tento krok udělat společně s námi.

Citáty

phpmYA6n6
Petr Mrázek

brankář Caroliny Huricanes

„Gólman se nesmí bát hrát holí, musí mít přehled.“