Týden hokeje ve Vrchlabí

Týden hokeje ve Vrchlabí

V sobotu 28. září 2019 dopoledne se na našem vrchlabském zimním stadionu opět uskutečnila akce "Pojď hrát hokej", kterou zajišťuje Český hokej. Této akce se letos zúčastnilo celkem 33 dětí a my pevně věříme, že si toto hokejové dopoledne s námi užily a že se s většinou ještě uvidíme v naší přípravce.

Banner

Již poněkolikáté se na našem vrchlabském zimním stadionu uskutečnila akce "Pojď hrát hokej", která je určena dětem ve věku 4 - 8 let. Tato akce probíhá po celé České republice pod oficiálním názvem Týden hokeje. Děti mají díky těmto akcím možnost si vyzkoušet, jaké to je být hokejistou a rodiče naopak získat informace o tom, co vše tento sport obnáší.

Začátek akce byl v 9 hodin. Děti se zaregistrovaly, obdržely dresy speciálně připravené na tento den, a poté se již věnovaly programu, který simuloval klasický hokejový trénink. Začaly s tzv. suchou přípravou, poté se odebraly do šaten, aby se připravily na trénink na ledě. Děti obdržely buď kompletní hokejovou výstroj, nebo alespoň brusle s hokejkami.

Program na ledě zahrnoval 4 stanoviště, kde se dětem věnovali trenéři všech kategorií našeho hokejového klubu.

Děti si vyzkoušely tyto disciplíny:
sbírání míčků
hra na babu a na Mrazíka
slalom a střelba na brankáře
střelba na cíl

Pro rodiče byla během rozcvičky dětí připravena přednáška Mgr. Tomáše Jirků o tomto projektu. Rodiče také měli možnost zeptat se na jakékoli dotazy ohledně hokeje. Dopoledne děti zakončily společnou fotkou s trenéry.

Komentář T. Jirků:
Náborovou akci Pojď hrát hokej v rámci Týdne hokeje jsme se rozhodli opět uspořádat v sobotu od 9 hodin a bylo to již poněkolikáté, co jsme tuto akci organizovali pod záštitou Českého hokeje. Nedokázali jsme odhadnout, kolik na tuto akci přijde dětí, ale byli jsme připraveni na příchod minimálně 50 ratolestí. Nakonec se akce zúčastnilo úctyhodných 33 dětí, za což jsme moc rádi a doufáme, že se dětem naše akce líbila, a že ideálně valná většina z nich začne hrát hokej v naší hokejové přípravce.

Kompletní fotogalerii z Týdne hokeje ve Vrchlabí najdete zde.

Citáty

phpgGssPL
Tomáš Hertl

útočník San Jose Sharks

„Škola je každopádně hodně důležitá, protože nikdy nevíte, co se vám v hokeji může stát. "