Týden hokeje v Horním Benešově

Týden hokeje v Horním Benešově

V pátek 28. 1. 2022 se na zimním stadionu v Horním Benešově konala akce Pojď hrát hokej, která byla směrována na přiblížení hokeje jako hry pro rodiče a děti ve věku od 4 do 8 let. Této akce se zúčastnilo okolo 10 nově registrovaných dětí, včetně dalších 10 dětí z přípravky.

Banner

Po úvodním zaregistrování byli rodiče krátce seznámení formou prezentace s tím, co všechno hokej obnáší. V rámci prezentace byla rodičům a dětem také představena hráčská a brankářská výstroj a výzbroj.

Následně děti nazuly brusle, chrániče a společně vyrazily na led, kde příchozí děti mohly pozorovat trénink naší přípravky. Na straně druhé již čekali na nové tváře trenéři mládeže TJ Horní Benešov. Hlavním cílem celé akce bylo, aby si začínající děti mohly vyzkoušet bruslení a pohyb na ledě.

Po krátkém rozbruslení přišel na řadu sled základních cvičení, která měla za úkol dětem ukázat, co všechno obnáší získávání prvotních návyků každého hokejisty. Na ledové ploše byla vytvořena stanoviště, kde probíhala střelba na branku pukem nebo míčkem. Děti, které stály na bruslích poprvé, se nemusely ničeho obávat díky pomoci podpůrných hrazd, které výrazně ulehčily držení rovnováhy při prvním bruslení. Navíc této skupině byli nápomocni jak pořadatelé akce, tak rodiče. Díky tomu mohli rodiče vidět reakce dětí z bezprostřední blízkosti.

Celá akce byla zakončená společným focením trenérů a všech přítomných dětí. Náboru se zúčastnil také člen trenérsko-metodické komise Českého hokeje pan Stanislav Sztefek. Všem příchozím děkujeme za účast a těšíme se na další spolupráci.

Kompletní fotogalerii z Týdne hokeje v Horním Benešově najdete zde.

Citáty

phpAc724u
Dominik Hašek

olympijský vítěz a dvojnásobný vítěz Stanley Cupu

Doplňkové sporty jsou výborná věc. Dělejte klidně dva tři sporty naráz a pak se rozhodněte pro jeden.