Týden hokeje v Benátkách nad Jizerou

Hokejový oddíl HC Benátky nad Jizerou organizoval 25. 9. 2021 ve spolupráci s Českým hokejem již osmý díl náborové akce Pojď hrát hokej, která se koná v rámci Týdne hokeje.

Banner

Nábor začínal v 9:15 hodin a zúčastnili se ho jako v minulosti nejen úplní nováčci (dorazilo jich 20), ale i děti, které začaly hrát již v minulosti. Na ledové ploše byli účastníci rozděleni do 5 skupin. V jedné časti hřiště byli úplní začátečníci, kteří bruslili hlavně s hrazdičkami. Na druhém stanovišti hrály děti na honěnou ve skupinkách, na třetím absolvovaly překážkovou dráhu, na čtvrtém si zahrály hokej a fotbal a na posledním si vyzkoušely, jaké je to jet samostatný nájezd. V jednom okamžiku se na ledě prohánělo kolem 50 dětí.

Na závěr jsme mezi malé bruslaře vypustili nafouknuté balónky. Moc dlouho nafouknuté nevydržely. V úplném závěru se účastníci společně vyfotografovali, i když někteří unavení již foto ani neabsolvovali.

Na akci se podílelo 18 trenérů, 4 hráči „A“ mužstva a 8 pomocníků z řad našich dorostenců. Akce se podařila. I když bylo venku krásné počasí, tak jsme rádi, že si cestu k nám na zimák našlo tolik dětí. Každý nový účastník si odnesl spoustu dárků a drobností.

Rodiče se dozvěděli, kdy se trénuje, co budou do budoucna děti potřebovat, za jakých finančních podmínek se dá hokej v Benátkách hrát, jaké jsou kategorie a jaké soutěže se v Benátkách hrají.

Kompletní fotogalerii z Týdne hokeje v Benátkách nad Jizerou najdete zde.

Citáty

phpdUpOGd
Henrik Lundqvist

brankář New York Rangers a olympijský vítěz

„Pokud náhodou zaškobrtneš a spadneš na zpátky na zem, nezalekni se toho. Jen se ujisti, že se dokážeš znovu postavit."