Týden hokeje ve Vrchlabí

Týden hokeje ve Vrchlabí

V sobotu 26. 1. 2019 se na našem stadionu opět uskutečnila akce s názvem „Pojď hrát hokej“.

Banner

Tuto akci zaštiťuje Český hokej. Již poněkolikáté probíhá po celé České republice pod oficiálním názvem Týden hokeje. Děti mají díky těmto akcím možnost okusit, jaké je to být hokejistou a rodiče naopak získat informace o tom, co vše tento sport obnáší. Dosud se uskutečnilo 5 takovýchto týdnů, kterých se po celé republice zúčastnilo přes 20 000 dětí.

Ve Vrchlabí se sobotního dopoledne zúčastnilo celkem 43 dětí ve věku 4 až 8 let. Trenéři doufají, že se někteří z nich přidají již na příští trénink naší přípravky. Začátek akce byl v 9 hodin. Děti se zaregistrovaly, obdržely dresy speciálně připravené na tento den, a poté se již věnovaly programu, který simuloval klasický hokejový trénink.

Začaly s tzv. suchou přípravou. Poté se odebraly do šaten, aby se připravily na trénink na ledě. Děti obdržely buď kompletní hokejovou výstroj, nebo alespoň brusle s hokejkami. Program na ledě zahrnoval 4 stanoviště, kde se dětem věnovali trenéři všech kategorií našeho hokejového klubu.

Děti si vyzkoušely tyto disciplíny: 1) sbírání míčků, 2) hra na babu a na mrazíka, 3) slalom a střelba na brankáře, 4) střelba na cíl. Po celou dobu byli na ledě také naši mladí hokejisté, kteří již aktivně trénují. Pro rodiče byla během rozcvičky dětí připravena přednáška Mgr. Tomáše Jirků o tomto projektu. Rodiče také měli možnost zeptat se na jakékoli dotazy ohledně hokeje. Dopoledne děti zakončily společnou fotkou s trenéry.

Kompletní fotogalerii z Týdne hokeje ve Vrchlabí najdete zde.

Citáty

phpva6Ja0
Henrik Lundqvist

brankář New York Rangers a olympijský vítěz

„Nenechte se odradit! Je jedno, kolik gólů dostanete. Ten pocit, kdy uděláte dobrý zákrok, za to stojí.“