Týden hokeje v Telči

Týden hokeje v Telči

Na zimním stadionu Telč se dne 24. září 2019 konala v rámci projektu „Pojď hrát hokej“ již pošesté akce Týden hokeje. Akci pořádal oddíl ledního hokeje telčského sportovního klubu SK Telč, z.s.

Banner

Na akci přišlo 19 nových zájemců o tento sport a asi desítka dětí, které se této akce již zúčastnily v minulosti. Po zaregistrování dětí rodiči do projektu „Pojď hrát hokej“ dostalo každé dítě drobné dárky – reprezentační dres s novým logem Českého hokeje, odznáček akce, samolepky, náramek a omalovánky. Některým dětem rodiče napsali na záda dresů do připravených okének jména, a tak měly již od prvních krůčků „svůj“ dres.

Po krátké prezentaci ledního hokeje, jeho přínosu pro děti a podpoře tohoto sportu jak ze strany Českého hokeje, tak i SK Telč, z.s., vyrazili malí „reprezentanti“ do akce. Nejprve si vyzkoušeli „suchou přípravu“ na Oranžovém hřišti vedle zimního stadionu.

Na ledě na ně čekalo spoustu zábavy. Ty nejmenší děti získávaly první zkušenosti s ledem za pomoci hrazdiček a jiných pomůcek. Pro zdatnější bruslaře připravili trenéři různé překážkové dráhy s plněním lehkých úkolů. Ještě zdatnější malí hokejisté si mohli zastřílet a dát své první góly. S některými náš zkušený moderátor udělal i první „reprezentační“ interview. Po asi hodinovém programu se děti společně vyfotily a společným zvoláním „Pojď hrát hokej“ odešly nové zážitky vstřebat do tepla svých domovů.

Všem dětem, rodičům a zejména lidem, kteří se podíleli na přípravě a zdárném průběhu této akce, patří velké poděkování.

Kompletní fotogalerii z Týdne hokeje v Telči najdete zde.

Citáty

phpgGssPL
Tomáš Hertl

útočník San Jose Sharks

„Škola je každopádně hodně důležitá, protože nikdy nevíte, co se vám v hokeji může stát. "