Týden hokeje v Benátkách nad Jizerou

Týden hokeje v Benátkách nad Jizerou

Hokejový oddíl HC Benátky nad Jizerou organizoval ve spolupráci s Českým hokejem již šestý náborový den akce "Pojď hrát hokej", a to 24. 1. 2020.

Banner

Nábor začínal v 17.30 a zúčastnili se ho jako v minulosti nejen úplní nováčci (dorazil jich rekordní počet 28 dětí!), ale i děti, které začaly hrát již v minulosti.

Na ledové ploše byli účastníci rozděleni do 5 skupin. V jedné části hřiště byli úplní začátečníci, kteří bruslili hlavně s hrazdičkami. Na druhém stanovišti hráli na honěnou ve skupinkách, na třetím absolvovali překážkovou dráhu, na čtvrtém si zahráli hokej a fotbal a na posledním si vyzkoušeli, jaké je to jet samostatný nájezd. V jednom okamžiku se na ledě prohánělo kolem 50 dětí.

Na závěr jsme mezi malé bruslaře vypustili nafouknuté balónky. Moc dlouho nafouknuté nevydržely. V úplném závěru se většina účastníků společně vyfotografovala, někteří unavení již ovšem foto ani neabsolvovali.

Na akci se podílelo 10 trenérů, 2 hráči "A" mužstva a 8 pomocníků z řad našich dorostenců. Akce se celkem podařila. Každý nový účastník si odnesl reprezentační dres a plno dárků od hokejového klubu.

Rodiče se dozvěděli, kdy se trénuje, co budou do budoucna děti potřebovat, za jakých finančních podmínek se dá hokej v Benátkách hrát, jaké jsou kategorie a jaké soutěže se v Benátkách hrají.

Kompletní fotogalerii z Týdne hokeje v Benátkách nad Jizerou najdete zde.

Citáty

phpQjkG1c
Ondřej Pavelec

mistr světa 2010

„Každé soustředění, třeba i jednodenní, může každého gólmana posunout o nějaký ten kousíček dopředu.“