Týden hokeje v Berouně

Pondělní odpoledne 22. ledna patřilo na zimním stadionu v Berouně náborové akci malých hokejistů v rámci projektu Pojď hrát hokej. Úspěšná akce se konala již potřetí, a i tentokrát přitáhla velké množství zájemců o lední hokej. Každý z celkového počtu 23 příchozích obdržel hodnotný dárkový balíček, jehož součástí byl mimo jiné reprezentační dres a unikátní set hokejových kartiček. V jedné z hokejových kabin se před začátkem akce shromáždili všichni zájemci o náš národní sport se svými rodiči, ke kterým krátce promluvili trenéři a představitelé hokejového klubu Berounští Medvědi.

Banner

Během krátké prezentace ledního hokeje byli rodiče se svými ratolestmi seznámeni s výhodami, které přináší hraní ledního hokeje. Díky podpoře ČSLH a berounského klubu děti získávají do začátku v případě zájmu na celý rok zapůjčenou kompletní hokejovou výstroj zdarma a po první dva měsíce nemusí platit klubové příspěvky. Mohou si tak v klidu bez vysokých vstupních nákladů vyzkoušet hrát hokej.

Během akce moderované Oldou Burdou si pak děti vyzkoušely první hokejové krůčky na ledě a mohly dokonce sledovat, jak se kolem nich prohání v modelovaném utkání v minihokeji jen o něco málo starší děti z berounské přípravky. Na ledě bylo celkem 23 nových dětí, kterým se věnovalo sedm kvalitních klubových trenérů a hokejistů z ostatních věkových kategorií.

Přítomné byly dokonce i dvě televizní kamery z ČT a z hokejka.tv. Několik dětí dokonce poskytlo svůj první rozhovor. Celá akce se všem zúčastněným dětem velmi líbila a setkala se s pozitivním ohlasem i u jejich rodičů.

Kompletní fotogalerii z Týdne hokeje v Berouně najdete zde.

Citáty

phpLBjXaU
Dominik Hašek

Olympijský vítěz a dvojnásobný vítěz Stanley Cupu

„Vždy jsem měl vášeň pro hru. S bráchou jsem hrál fotbal, organizoval jsem všemožné soutěže s ping-pongovým míčkem, tenisákem, hokejkami, ať už na chatě nebo ve škole o přestávkách.“

TOPlist