Týden hokeje v Opočně

Týden hokeje v Opočně

V sobotu 28. 1. 2017 se od 14:00 na zimním stadionu v Opočně konala akce Týden hokeje pořádaná hokejovým klubem HC Baroni Opočno ve spolupráci s Českým svazem ledního hokeje.

Tato akce, které se zúčastnilo 52 zapsaných dětí ve věku 4 až 8 let, měla za úkol představit lední hokej a věci s tím související rodičům, ale hlavně ukázat dětem to, že stát se malým hokejistou či hokejistkou není vůbec těžké. Stačilo vzít brusle, helmu, rukavice, hokejku a hurá na led.

Příchozí na zimní stadion v Opočně se nejprve zapsali a obdrželi hodnotné dárky, které dodal Český svaz ledního hokeje. Následně proběhla prezentace, kterou vedl organizační pracovník a trenér nejmenších hokejistů HC Opočno Daniel Trubač.

Po představení hokejového klubu HC Baroni Opočno byl představen lední hokej a vše, co by rodiče měli o tomto sportu vědět. Potom se všechny děti odebraly na ledovou plochu, kde pro ně byla připravena čtyři stanoviště. Na ledě se o ně staralo sedm licencovaných trenérů

v čele s regionálním trenérem panem Zdeňkem Burym. Nápomocno bylo i deset nejmenších „Baronů“. Ti předvedli ukázku minihokeje a potom se zapojili do dění na ledové ploše. Všichni si vyzkoušeli vedení kotouče, slalom, střelbu na brankáře, nácvik bruslení a hlavně spoustu her.

Na tvářích dětí bylo vidět nadšení a zápal při prováděných činnostech a spokojenost rodičů při pohledu na ně.

Na akci dorazil i předseda trenérsko-metodické komise KSLH HK Martin Hosták, který se zúčastnil i dění na ledě. Celou akci zakončilo společné fotografování.

Kompletní fotogalerii z Týdne hokeje v Opočně najdete zde.


Citáty

phphEBmji
Martin Ručinský

Trojnásobný mistr světa

„Výsledky a tabulky nejsou podstatné. Důležité je, aby se děti naučily pořádně bruslit. Hlavně ať rodiče na děti ani trenéry netlačí a nestresují je. To nikam nevede.“

TOPlist