Týden hokeje v Kralupech nad Vltavou

Týden hokeje v Kralupech nad Vltavou

Hokejový klub Kralupy nad Vltavou pořádal ve spolupráci s Českým hokejem již sedmý nábor malých hokejistů ve věku 4-8 let v rámci projektu Pojď hrát hokej. Akce pod názvem „Týden hokeje“ se uskutečnila tentokrát ve středu 25. září 2019 v odpoledních hodinách.

Banner

Náborové akci předcházely besedy v kralupských základních a mateřských školách. Trenér mládeže Jakub Kaprál mimo osvěty kolektivní hry „lední hokej“ pozval děti na zimní stadion, aby se společně s rodiči zúčastnily náborové akce „Týden hokeje“ pořádané Hokejovým klubem Kralupy nad Vltavou v rámci projektu „Pojď hrát hokej“.

Prostory zimního stadionu tak patřily ve středečním odpoledni těm nejmenším hokejistům. Rodiče se svými ratolestmi byli přivítáni trenérem mládeže a současným hokejistou HK Kralupy nad Vltavou Jakubem Kaprálem. Po přivítání dětí jim maminky starších malých hokejistů, působící v roli hostesek registračního pracoviště, předaly několik dárků a samozřejmě i nový dres v barvách české reprezentace. Na druhé straně měli rodiče plné ruce práce s vyplněním potřebných tiskopisů k zápisu dětí.

V doprovodu hokejových mazáků z kategorie starších žáků byly děti odvedeny do kabiny, kde se převlékly a pod vedením trenérů se seznamovaly s hokejovou výstrojí a naším maskotem Otíkem. Současně se mohly seznámit s odchovancem našeho klubu Tomášem Hanouskem, dnes už hráčem extraligového klubu Bílí Tygři Liberec (vicemistr ČR 2018/2019, vítěz prezidentova poháru 2018/2019, člen širšího mužstva národního týmu ČR). V té době byly rodičům sekretářem klubu předány prvotní informace o klubu a o tom, co znamená mít doma malého hokejistu. Získali zasvěcený přehled nejen o rozsahu tréninku ledního hokeje a jeho náplni, ale i o důležitých provozních a administrativních pravidlech chodu Hokejového klubu Kralupy nad Vltavou.

Poté už je čekala ledová plocha, kde si děti převzali nejen trenéři mládeže klubu, ale i mladí hokejisté mužstva juniorů. Nejprve je seznámili se základy bruslení, ukázali jim, jak probíhají tréninky na ledě a poté se rozeběhly různé zábavné hry spojené se střelbou na branku a podobně. Během celého náboru se mohli rodiče dívat na mladé hokejisty našeho klubu, kteří už minimálně rok trénují.

Závěrečný pokřik a společné foto bylo vyvrcholením dětské radosti z prožitého středečního odpoledne. Kdo měl vypůjčené vybavení, ten ho v pořádku vrátil.

Parádního odpoledne se v Kralupech zúčastnilo celkem 15 dětí. Zároveň děkujeme všem těm, kteří se jakýmkoli způsobem podíleli na organizaci a hladkém průběhu celé akce, která byla velmi dobře a zodpovědně připravená. Vedení klubu přivítalo kladné reakce rodičů a hojnou účastí malých dětí na této akci.

Úsměvy a vyprávění dětí o svých zážitcích na ledové ploše jsou tou největší pozvánkou na další společné tréninky v hokejovém klubu Kralupy nad Vltavou.

Kompletní fotogalerii z Týdne hokeje v Kralupech nad Vltavou najdete zde.

Citáty

php61cYMg
Marek Židlický

mistr světa 2005

„Když jsem byl malý, chtěl jsem hrát všechno. Nebyly počítače a ani příliš jiné zábavy. Navíc pro mne, jako obyčejného kluka, to byla velká výzva.“