Týden hokeje v Uherském Ostrohu

Týden hokeje v Uherském Ostrohu

Již osmý díl populární náborové akce Týden hokeje, která je pořádána ve spolupráci s Českým hokejem, se na ostrožském zimním stadionu ve středu 22. září 2021 velice povedl.

Banner

Během podvečerního programu si mohly děti ve věku 4 až 8 let vyzkoušet první krůčky a sklouznutí na bruslích, nebo poznat, jaké je to být opravdovým hokejistou, který střílí branky. Přes slunečné venkovní počasí si do naší hokejové haly našlo cestu 29 nově registrovaných zájemců o lední hokej, které doplnilo několik dětí a nejmenších hokejistů, kteří se akce zúčastnili již dříve.

Po úvodní registraci a předání dárků, jimiž nyní byla hokejová láhev, klíčenka, omalovánky a sladkosti, vyrazili nejmenší v doprovodu rodičů k ledové ploše, kde právě probíhal trénink přípravek 2. a 3. tříd. Tam mohli na vlastní oči spatřit, jaké sportovní výkonnosti mohou dosáhnout, když se budou hokeji aktivně věnovat.

Následovala desetiminutová videoprezentace, kde se zejména rodiče dozvěděli informace ohledně možnosti, jak začít s ledním hokejem v Uherském Ostrohu a o jeho přijatelné ekonomické náročnosti v našich klubových podmínkách.

Poté se všichni přemístili do šaten a po nezbytném obutí bruslí, nasazení helem a rukavic vyrazilo téměř čtyřicet hokejových benjamínků i s rodiči na ledovou plochu, kde na ně již čekalo osm klubových trenérů včetně pomocníků z řad hokejové mládeže.

Pobyt na ledové ploše si všichni na jednotlivých stanovištích náramně užívali. Trenéři na nich připravili spoustu zábavných her a dovednostních cvičení s hokejkou a pukem. Děti se mohly opravdu vydovádět, hlavně při různých slalomech, honičkách, střelbě na hokejové brankáře či při samotném hraní minihokeje. Úplným bruslařským začátečníkům se věnoval šéftrenér mládeže Zbyněk Žabčík, jenž s nimi procvičoval bruslařské základy, které také předával doprovázejícím rodičům.

Závěrečné společné fotografování bylo poslední tečkou za povedenou akcí. Rozzářené oči všech dětí a zájem rodičů o aktivní účast na dalších našich projektech byl nám pořadatelům nejsladší odměnou.

Tímto bych jménem hokejového klubu HOKEJ Uherský Ostroh rád poděkoval všem zúčastněným a určitě se budeme všichni těšit na další setkání, a to zejména na trénincích naší Brusličky – školky bruslení a hokejové minipřípravky, která probíhá na našem zimáčku pravidelně každou sobotu v 9:00 hodin.

Kompletní fotogalerii z Týdne hokeje v Uherském Ostrohu najdete zde.

Citáty

php1buHKv
Wayne Gretzky

Nejlepší hráč historie NHL

„Dobrý hráč je tam, kde je puk. Vynikající hráč je tam, kde puk bude. Tomu se naučí ve hře.“