Týden hokeje ve Vlašimi

Týden hokeje ve Vlašimi

HC Rytíři Vlašim ve spolupráci s Českým hokejem uspořádali nábor malých hokejistů ve věku 4-8 let. Ten se uskutečnil v pondělí 20. ledna 2020 na zimním stadionu ve Vlašimi a byl součástí akce „Týden hokeje“. Jednalo se již o sedmý nábor ve Vlašimi organizovaný Českým hokejem v rámci projektu „Pojď hrát hokej“. Na vlašimský zimní stadion si přišlo vyzkoušet hokej 9 nových dětí. Což není tolik, jako na předchozích náborech, ale i tak jsme rádi za každého nového hokejistu.

Banner

Po přivítání, předání dárků a reprezentačních dresů proběhlo zaregistrování ve vestibulu haly a následně děti odešly do kabin, aby se převlékly. Poté už je čekala ledová plocha, kde si děti převzali trenéři mládeže Rytířů. Ti malým hokejistům ukázali, jak tréninky probíhají. Děti si vyzkoušely základy bruslení, kdy ty, které potřebovaly, mohly bruslit s pomocnými hrazdičkami a ty, které to zvládly, mohly bruslit i bez ní. Zahrály si na vlky a ovečky, bruslily s kužely, podjížděly hrazdičky, jezdily slalom kolem kuželů apod. A také si mohly vyzkoušet dát gól brankáři.

Během celého tréninku byli na ledě přítomni i hráči 1. a 2. třídy, kteří už minimálně rok trénují a v jedné třetině předváděli ukázku svého tréninku. Rodiče i děti se tak mohli podívat, jaké pokroky hokejisté za rok tréninku udělají a co vše na bruslích zvládnou.

Když tréninková jednotka skončila, všichni se odebrali opět do šaten. Šéftrenér vlašimské mládeže Karel Křížek poskytl rodičům informace ohledně tréninků a děti tak mohou hned dnes přijít na další trénink, kdy je hodina ledu určena právě přípravce.

Věříme, že si všichni připravený program velmi užili a těšíme se na setkání s nimi na dalších trénincích.

Kompletní fotogalerii z Týdne hokeje ve Vlašimi najdete zde.

Citáty

php8Y2Or2
Mats Sundin

Olympijský vítěz a trojnásobný mistr světa

„Nejdůležitější je mít radost. Hrát si nehledě na věk. Nebojte se snít. Nebuďte jednostranní. Žijte v přítomnosti. Elitářství až od 17 let.“