Týden hokeje ve Velkých Popovicích

Týden hokeje ve Velkých Popovicích

V rámci projektu Týden hokeje – Pojď hrát hokej, proběhla rovněž náborová akce ve Velkých Popovicích. Akce se konala v neděli 27. 1. 2019 odpoledne na místním stadionu. Na zimní stadion dorazilo přes 30 dětí, a tak se vyplnilo i přání klubu, aby účastníků bylo více než v září.

Banner

Od 15 hodin probíhala registrace zájemců o tuto akci, kteří dostali potřebné informace, prezenční materiály a drobné dárky. Neustále byl k dispozici ochotný personál s čímkoli poradit na několika místech. Personál byl dobře rozpoznatelný dle projektového oblečení  ( čepice, mikiny, soupravy, loga…)

Od 15.20 probíhala prezentace rodičům na velkoplošné obrazovce. Rodiče se seznámili nejen s projektem „Pojď hrát hokej“  jako takovým, ale i se zapojením oddílu Velkých Popovic do projektu a jeho vizí, koncepcí a organizací a také o podpoře Českého hokeje, díky němuž takové celorepublikové akce mohou probíhat. Dostali dostatek informací, co dělat, pokud se rozhodnou dát své dítě na lední hokej. Kromě prezentace zhlédli několik videí a upoutávek. 

Rodiče dostali instrukce ohledně výstroje a výzbroje malého hokejisty, jak je jeho tělo chráněno, jak ho obléknout a že se rozhodně nemusí bát o jeho zdraví. A rovněž jim byla osvětlena finanční stránka a náročnost nebo spíše nenáročnost daného sportu. Na závěr dostali kontakty na místní hokejový oddíl, kdy jsou vyhrazeny tréninkové časy pro nejmenší účastníky, a jakým způsobem probíhají tréninkové jednotky.

Paralelně s prezentací pro rodiče probíhaly v naší tělocvičně aktivity a zábavná cvičení pro jejich děti. Děti si vyzkoušely na stanovištích některé hokejové dovednosti jako vedení kotouče (tenisáku) mezi kužely, střelbu na branku, držení rovnováhy na balančních nestabilních plochách (BOSU) a obecná cvičení jako slalomy, překážkové a opičí dráhy. Vše bylo vedeno zábavnou formou, abychom děti neodradily, ale aby měly hezký zážitek a mohly trochu nahlédnout do hokejových dovedností. Cvičení byla pod dohledem našich kvalifikovaných trenérů a vše proběhlo naprosto bez problémů. Žádné z dětí si ani nevšimlo, že vedle sebe nemá mámu či tátu.

V 15.40 se děti i rodiče přesunuli do šaten a následovala fáze oblékání se do výstroje a potřebného vybavení pro trénink na ledě. V 16 hodin začala tréninková jednotka na ledě pod vedením našich trenérů. Děti se v úvodu seznámily s ledovou plochou. Zábavnou formou her na broučky, na pejska atd. zjistily, že led není něco, čeho by se měly obávat. Zkusily si vstávání z ledu, aby věděly, co dělat, když upadnou. 

Potom byly rozděleny podle zvířátek – pejskové, kočičky, ptáčkové, rybičky na 4 skupinky a na jednotlivých stanovištích si mohly vyzkoušet hokejové dovednosti. Zhruba po osmi minutách si jednotlivá stanoviště vyměnily. Kdo si netroufl na jednotlivá cvičení na stanovištích nebo stál na bruslích úplně poprvé, měl možnost dělat své první hokejové krůčky ve vyhrazené zóně s podporou rodičů. Začátečníkům jsme jejich pobyt na ledě neustále zpestřovali zábavnými atrakcemi jako jsou jízda na pneumatice, tahání na hokejce atd. Důležité bylo i těmto účastníkům vykouzlit úsměv v obličeji.

Na prvním stanovišti probíhala jízda mezi kužely, jednoduchý slalom zakončený střelou na branku. Na druhém stanovišti probíhala samotná střelba na branku a na cíl. V brance byl brankář a děti se snažily trefovat volná místa. Na třetím stanovišti děti projížděly překážkovou dráhu – podjíždění branek, přeskakování či spíše překračování překážek, vyjíždění oblouků, slalom atd. Na čtvrtém stanovišti si děti ve vyhrazeném prostoru hrály různé hry jako „Na babu“ či „Mrazík“. Páté stanoviště bylo určeno pro hru lední hokej na šířku hřiště jako v minihokeji, kde si děti vyzkoušely samotnou hru. 

Po chvilce se staly diváky a sledovaly simulaci utkání našich druhých tříd. Ukázku hry tři na tři sledovaly s nadšením a zapojily se do povzbuzování a fandění svým vrstevníkům. Na závěr si děti a trenéři udělali společnou fotku. Zakřičeli jsme si a zaklepali hokejkami na rozloučenou. S úsměvem na rtu, radostí v očích a plni zážitků pak děti velmi nerady ledovou plochu pomalu opouštěly. Kdo měl vypůjčené vybavení, v pořádku ho vrátil. Celá akce byla ukončena v 17:10.

Závěrem bych chtěl všem zúčastněným poděkovat za parádní odpoledne a těm, kteří se jakýmkoli způsobem podíleli na organizaci a hladkém průběhu celé akce, která mimochodem byla velmi dobře a zodpovědně připravená. Rád bych tímto vyjádřil velké sympatie a veliké díky. Jsem rád, že máme takový kolektiv ochotných lidí. Jen se mi potvrdilo, že jsem obklopen správnými a obětavými lidmi.

Kompletní fotogalerii z Týdne hokeje ve Velkých Popovicích najdete zde.

Citáty

php5LHG35
Jiří Šlégr

Olympijský vítěz a držitel Stanley Cupu

„Moderní obránce vyniká rychlou přihrávkou. Ta je dnes rozhodující. A když ji dá, tak to neznamená, že pro něj akce skončila – musí podpořit útok.“

TOPlist