Týden hokeje ve Velkých Popovicích

Týden hokeje ve Velkých Popovicích

V rámci akce Týden hokeje proběhla rovněž náborová akce ve Velkých Popovicích. Akce se konala v sobotu 23. 9. 2017 odpoledne na místním zimním stadionu. Od 14.00 hodin probíhala registrace zájemců o tuto akci, kteří byli řádně seznámeni s programem a dalším průběhem, dostali potřebné informace a prezenční materiály.

Banner

Od 14.20 probíhala prezentace rodičům v místní klubovně na velkoplošné obrazovce. Rodiče se seznámili nejen s projektem Pojď hrát hokej jako takovým, ale i se zapojením oddílu Velkých Popovic do projektu a jeho vizí, koncepcí a organizací. Rodiče dostali dostatek informací co dělat, pokud se rozhodnou dát své dítě na lední hokej. Kromě prezentace zhlédli i několik videí a upoutávek. Rodiče dostali instrukce ohledně výstroje a výzbroje malého hokejisty, jak je jeho tělo chráněno, jak ho obléknout a že se rozhodně nemusí bát o jeho zdraví.

Paralelně s prezentací pro rodiče probíhaly aktivity a různá zábavná cvičení pro jejich děti. Cvičení či takový trénink mimo led probíhal v naší tělocvičně. Děti si vyzkoušely na různých stanovištích některé hokejové dovednosti jako vedení kotouče (tenisáku) mezi kužely, střelbu na branku, držení rovnováhy na balančních nestabilních plochách a obecná cvičení jako obratnostní dráhy, slalomy, překážkové a opičí dráhy. Vše bylo vedeno zábavnou formou, abychom děti neodradily, ale aby měly hezký zážitek a mohly trochu nahlédnout do hokejových dovedností. Cvičení proběhla pod dohledem kvalifikovaných trenérů a vše proběhlo naprosto bez problémů a žádné z dětí si ani nevšimlo, že vedle sebe nemá mámu či tátu.

V 14.40 se děti i rodiče přesunuli do šaten a následovala fáze oblékání se do výstroje a potřebného vybavení pro trénink na ledě.

Zájemci zašli i na hokejové derby

V 15.00 začala tréninková jednotka na ledě pod vedením trenérů. Děti se v úvodu seznámily s ledovou plochou. Zábavnou formou her na broučky, na pejska atd. zjistily, že led není něco, čeho by se měly obávat. Zkusily si vstávání z ledu, aby věděly, co dělat, když upadnou. Potom byly rozděleny podle zvířátek – pejskové, kočičky, ptáčkové, rybičky na 4 skupinky a na jednotlivých stanovištích si mohly vyzkoušet hokejové dovednosti. Zhruba po osmi minutách si jednotlivá stanoviště vyměnily.

Kdo si netroufl na jednotlivá cvičení na stanovištích nebo stál na bruslích úplně poprvé, měl možnost dělat své první hokejové krůčky ve vyhrazené zóně i s podporou rodičů. Ale byly tam jen dvě děti, ostatní se ochotně zapojili do procesu. Začátečníkům jsme jejich pobyt na ledě neustále zpestřovaly zábavnými atrakcemi jako jízda na pneumatice atd. Důležité bylo i těmto účastníkům vykouzlit úsměv v obličeji.

Na závěr si děti, trenéři i hráči udělali společnou fotku. Objevili se i maskoti popovických „Kozlů“. S úsměvem na rtu, radostí v očích a plni zážitků pak děti velmi nerady ledovou plochu pomalu opouštěly. Celá akce byla ukončena v 16.20. Našli se i jedinci, kteří vydrželi ještě déle a navštívili utkání A-týmu a svými hlasivkami ho přišli podpořit od 18 hodin v derby proti mužstvu z Benešova.

Kompletní fotogalerii z týdne hokeje ve Velkých Popovicích najdete zde.

Citáty

phpAdBI4A
Henrik Lundqvist

brankář New York Rangers a olympijský vítěz

„Táta vždy říkal: „Měj velké cíle. Představuj si, jak hraješ za Frölundu. Představ si, jak hraješ za Švédsko. Představ si, jak si oblékáš ten dres.“