Týden hokeje v České Lípě

Týden hokeje v České Lípě

Ve středu 26. 1. 2022 se na českolipském zimním stadionu uskutečnila akce pod hlavičkou Českého hokeje nesoucí název Pojď hrát hokej. Děti ve věku 4-8 let měly možnost vyzkoušet si, jaké je to býti hokejistou. Zúčastnilo se celkem 34 dětí.

Banner

Každý dostal drobné dárečky od Českého hokeje a následně, ve volné chvíli, byla možnost zkusit si slalom s míčkem a střelbu na branku s pukem.

Poté vedení českolipského klubu představilo hokej jako sport a klub HC Česká Lípa. Už zbývalo jen zkontrolovat výstroj a mohlo se na led.

Na 1/3 hřiště proběhla ukázka hokejového zápasu v provedení nejmenších z klubu. Na zbylých 2/3 hrály děti hry, učily se základy bruslení a na konci proběhlo společné focení. Všichni si den moc užili.

Kompletní fotogalerii z Týdne hokeje v České Lípě najdete zde.

Citáty

phps86y94
Henrik Lundqvist

brankář New York Rangers a olympijský vítěz

„Být gólmanem je z 90 % o hlavě. Pokud se zaseknete ve svých vlastních myšlenkách, nebudete mít soustředění potřebné do zápasu a k úspěchu. Když jste ještě malí, nikdo vám tohle neřekne. Nejlepší způsob, jak získat správné rozpoložení, je začít se hokejem bavit. Zbytek přijde samo.“