Týden hokeje v HC PZ Kladno

Týden hokeje v HC PZ Kladno

V sobotu 26. ledna 2019 zavítalo na ČEZ stadion na akci ČH v rámci Týdne hokeje 66 úplně nových tváří. V pořadí již šestou celorepublikovou akci pořádal oddíl HC PZ Kladno popáté.

Banner

Stejně jako při předchozích akcích byly pro děti přichystané dresy hokejové reprezentace, tentokrát již s novým logem. Bohužel se tento dres nedostal na všechny děti, jelikož návštěva předčila očekávání. Prozatím děti obdržely dresy se starým logem. 

Přímo u ledové plochy probíhala registrace nových dětí, po které následovala prezentace v šatně. Během registrace u ledové plochy měly děti jedinečnou příležitost sledovat při tréninku slavného odchovance Pézetky Jaromíra Jágra. Děti na ledě Jaromíra Jágra střídaly. Nabízí se myšlenka, že přítomní byli svědky střídání výjimečného hokejového nadání, urputnosti, vytrvalosti, oddanosti, obětavosti a lásky k hokeji mladou nadějí pro kladenský hokej. 

Některé děti nesplňovaly ani věkovou hranici 4 let pro získání hokejového dresu. Přesto i ony si mohly vyzkoušet první krůčky na ledě. O děti, které stály na ledě poprvé, se staraly trenérky krasobruslení. Na kladenském ledě se po letech představil olympijský vítěz a kladenská ikona Martin Procházka, který se v letošní sezóně zapojil do týmu  trenérů PZ. 

Vedoucí projektu Pojď hrát hokej Václav Klaus společně s trenéry Ladislavem Vlčkem, Jiřím Sukem, Marcelem Kučerou, Tomášem Libovickým a již zmiňovaným Martinem Procházkou vytvořili na ledě zábavný trénink formou hry. Na konci akce děti slíbily, že příštího tréninku PZ se zúčastni v co nejvyšším počtu. Rodiče byli informování, že při  tréninku "Škola bruslení" bude otevřena půjčovna bruslí PZ, kde budou mít přednostně rezervovány brusle a helmu děti z této akce. 

Kompletní fotogalerii z Týdne hokeje v HC PZ Kladno najdete zde.

Citáty

php5LHG35
Jiří Šlégr

Olympijský vítěz a držitel Stanley Cupu

„Moderní obránce vyniká rychlou přihrávkou. Ta je dnes rozhodující. A když ji dá, tak to neznamená, že pro něj akce skončila – musí podpořit útok.“

TOPlist