Týden hokeje uspořádalo téměř 150 klubů

Celkem 149 klubů, což je nejvíce v historii, se ve dnech 21. – 27. ledna 2019 zapojilo do popularizační a náborové akce Týden hokeje. Na zimní stadióny při něm přišlo téměř 4 500 dětí s rodiči, z nichž řada se v projektu Pojď hrát hokej také zaregistrovala. Nejvíce dětí zaregistrovali rodiče v klubu PSG Berani Zlín (75), v HC Škoda Plzeň (68), v Pracovních zálohách Kladno (61), v HC Pilsen Wolves (61) a v Klášterci nad Ohří (55).

Více než padesát dětí se v projektu zaregistrovalo rovněž v Jindřichově Hradci, Strakonicích, Kometě Brno, Rokycanech nebo Třinci. Na mnoha místech seznamovaly děti a rodiče s hokejem známé osobnosti – v Chebu například Jiří Kučera, v Mladé Boleslavi Radim Vrbata, v Novém Bydžově Libor Pivko, v Poděbradech Vladimír Martinec, v Prostějově Jiří Vykoukal, v Rosicích Rostislav Vlach, ve Skutči Jiří Šejba, v Tachově Josef Řezníček, ve Světlé nad Sázavou Viktor Ujčík, ve Veselí nad Lužnicíc Slavomír Lener.

Při Týdnu hokeje se děti a rodiči seznamují s ledním hokejem, dozvědí se, co pro zdravý vývoj dítěte přináší a s jakými nároky je spojen. Děti, které se do programu Pojď hrát hokej přihlásí a následně se ve svazu zaregistrují, získají i poukaz na hokejovou výstroj v hodnotě 1 500 Kč. Pilotního Týdne hokeje se v září 2016 zúčastnilo 25 klubů a 791 dětí, zatímco posledního v lednu 2019 již 149 klubů a 4 500 dětí. Celkem se dosavadních šesti Týdnů hokeje, pořádaných v září 2016 – lednu 2019, zúčastnilo téměř 25 000 dětí, většinou ve věku 4–8 let.

Projekty jako Pojď hrát hokej, Týden hokeje nebo Hokejová výstroj nejmenším výrazně přispívají k nárůstu členské základny v několika posledních letech. Počet klubů, obsazujících žákovské soutěže, vzrostl za posledních pět let ze 109 na 152, tj. o 42 %, počet profesionálních trenérů žákovských mužstev, řízených a financovaných Českým hokejem, se z 21 v roce 2015 zvýšil na 130, tj. téměř šestkrát.

Další informace najdete na na www.tydenhokeje.cz a na www.pojdhrathokej.cz.

Citáty

php8Y2Or2
Mats Sundin

Olympijský vítěz a trojnásobný mistr světa

„Nejdůležitější je mít radost. Hrát si nehledě na věk. Nebojte se snít. Nebuďte jednostranní. Žijte v přítomnosti. Elitářství až od 17 let.“

TOPlist