Týden hokeje ve Velkých Popovicích

Týden hokeje ve Velkých Popovicích

V rámci projektu Týden hokeje – Pojď hrát hokej proběhla rovněž náborová akce ve Velkých Popovicích. Akce se konala v neděli 23. 9. 2018 odpoledne na místním zimním stadionu.

Banner

Od 15 hodin probíhala registrace zájemců o tuto akci, kteří byli řádně seznámeni s programem a dalším průběhem, dostali potřebné informace a prezenční materiály. Odkazy a kvalitně vytvořená navigace je již dále dle potřeby směrovala k určeným místům (šatny, prezentace, půjčovna výstroje a potřebného vybavení, ledová plocha, východ, registrace atd.). Přesto byl k dispozici ochotný personál s čímkoli poradit na několika místech. Personál byl dobře rozpoznatelný dle projektového oblečení (čepice, mikiny, soupravy, loga).

Od 15:20 probíhala prezentace rodičům na velkoplošné obrazovce. Bylo zajištěno dostatečné množství míst k sezení seřazených obdobně jako v kinosálech. Rodiče se seznámili nejen s projektem „Pojď hrát hokej“ jako takovým, ale i se zapojením oddílu Velkých Popovic do projektu a jeho vizí, koncepcí a organizací. Dostali dostatek informací, co dělat, pokud se rozhodnou dát své dítě na lední hokej. Kromě PowerPointové prezentace shlédli několik videí a upoutávek. Rodiče dostali instrukce ohledně výstroje a výzbroje malého hokejisty, jak je jeho tělo chráněno, jak ho obléknout a že se rozhodně nemusí bát o jeho zdraví. A rovněž jim byla osvětlena finanční stránka a náročnost, nebo spíše nenáročnost daného sportu. Na závěr dostali kontakty na místní hokejový oddíl, informace, kdy jsou vyhrazeny tréninkové časy pro nejmenší účastníky a jakým způsobem probíhají tréninkové jednotky.

Paralelně s prezentací pro rodiče probíhaly aktivity a různá zábavná cvičení pro jejich děti. Cvičení či trénink mimo led probíhal v naší tělocvičně. Děti si vyzkoušely na různých stanovištích některé hokejové dovednosti, jako vedení kotouče (tenisáku) mezi kužely, střelbu na branku, držení rovnováhy na balančních nestabilních plochách (BOSU) a obecná cvičení jako obratnostní dráhy, slalomy, překážkové a opičí dráhy. Vše bylo vedeno zábavnou formou, abychom děti neodradily, ale aby měly hezký zážitek a mohly trochu nahlédnout do hokejových dovedností. Cvičení byla pod dohledem našich kvalifikovaných trenérů a vše proběhlo naprosto bez problémů. Žádné z dětí si ani nevšimlo, že vedle sebe nemá mámu či tátu.

V 15:40 se děti i rodiče přesunuli do šaten a následovala fáze oblékání se do výstroje a potřebného vybavení pro trénink na ledě.

V 16 hodin začala tréninková jednotka na ledě pod vedením našich trenérů. Děti se v úvodu seznámily s ledovou plochou. Zábavnou formou her na broučky, na pejska atd. zjistily, že led není něco, čeho by se měly obávat. Zkusily si vstávání z ledu, aby věděly, co dělat, když upadnou. Potom byly rozděleny podle zvířátek – pejskové, kočičky, ptáčkové a rybičky, na 4 skupinky a na jednotlivých stanovištích si mohly vyzkoušet hokejové dovednosti. Zhruba po osmi minutách si jednotlivá stanoviště vyměnily. Kdo si netroufl na jednotlivá cvičení na stanovištích nebo stál na bruslích úplně poprvé, měl možnost dělat své první hokejové krůčky ve vyhrazené zóně i s podporou rodičů.

Začátečníkům jsme jejich pobyt na ledě neustále zpestřovali zábavnými atrakcemi jako jízda na pneumatice, tahání na hokejce a podobně. Důležité bylo i těmto účastníkům vykouzlit úsměv na obličeji.

Na prvním stanovišti probíhala jízda mezi kužely, jednoduchý slalom zakončený střelou na branku. Na druhém stanovišti probíhala samotná střelba na branku a na cíl. V brance byla upevněná atrapa brankáře a děti se snažily trefovat volná místa. Na třetím stanovišti děti projížděly překážkovou dráhu – podjíždění branek, přeskakování či spíše překračování překážek, vyjíždění oblouků, slalom atd. Na čtvrtém stanovišti si děti ve vyhrazeném prostoru hrály různé hry jako „Na babu“ či „Mrazíka“. Páté stanoviště bylo určeno pro hru lední hokej na šířku hřiště jako v minihokeji, kde si děti vyzkoušely samotnou hru. Po chvilce se staly diváky a sledovaly simulaci utkání našich druhých tříd. Ukázku hry 3 na 3 sledovaly s nadšením a zapojily se do povzbuzování a fandění svým vrstevníkům.

Na závěr si děti a trenéři udělali společnou fotku. Zakřičeli jsme si a zaklepali hokejkami na rozloučenou. S úsměvem na rtu, radostí v očích a plni zážitků pak děti velmi nerady ledovou plochu pomalu opouštěly. Kdo měl vypůjčené vybavení, tak ho v pořádku vrátil. Celá akce byla ukončena v 17:20.

Závěrem bych chtěl všem zúčastněným poděkovat za parádní odpoledne a těm, kteří se jakýmkoli způsobem podíleli na organizaci a hladkém průběhu celé akce, která mimochodem byla velmi dobře a zodpovědně připravená, bych rád vyjádřil velké sympatie a veliké díky. Jsem rád, že máme takový kolektiv ochotných lidí a jen se mi potvrdilo, že jsem obklopen správnými a obětavými lidmi.

Se sportovním pozdravem za oddíl ledního hokeje Slavoj Velké Popovice
Zbyněk Kukačka

Kompletní fotogalerii z Týdne hokeje ve Velkých Popovicích najdete zde.

Citáty

phpN55Dga
Martin Ručinský

olympijský vítěz z Nagana

„Dnes je nejdůležitější bruslení, protože hokej se neuvěřitelně zrychlil. Na dovednostních disciplínách jako je střelba nebo technika hole se dá pracovat."

TOPlist